Гідрометеорологічна та водогосподарська обстановка з 22 по 28 лютого 2023 року

розміщено в: Інше, Новини | 0

Впродовж минулого визначеного періоду відносно тепла, як для зимового місяця погода на Хмельниччині, з приходом північних повітряних мас, змінилась на більш прохолодну з опадами у вигляді снігу, нічними морозами та ожеледицею на дорогах. Це сприяло відновленню снігового покриву в південній та частково центральній частинах області (басейни: П.Бугу – до 1-2 см, Дністра – до 5-7 см).

Максимальні та мінімальні значення температури повітря становили вдень 0°C…7°C тепла, в нічні періоди – 5°C тепла…4°C морозу.

На річках відбувалось коливання рівнів води в межах їх русел. На штучних водних об’єктах відновились процеси льодоутворення у вигляді тонкого льодового покриву з ополонками. На річках льодові явища відсутні.

Згідно з даними водомірних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль), в більшості днів тижня, переважало зниження рівнів води, загалом, на 15 см. За останню добу рівень залишався без змін і становить 290 см над «0» графіка, при виході води на заплаву 537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці) протягом тижня незначне загальне зниження рівня води. За останню добу рівень води залишався без змін і становить 239 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.

Басейн р. Дністер:

На лівобережних притоках р. Дністер відбувалось коливання рівнів води, а на іншій частині водпостів рівні, днями, залишались без змін. За останню добу на вказаних притоках рівень води переважно залишався без змін та на інших в/п відмічається коливання в межах русел ±1 см/добу.

Режим роботи найбільших водосховищ

Дані про рівні води найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. ГЕС протягом тижня не працювала, припливні води скидаються через водоскид. Рівень води перебуває на відмітці 265,58 мБС (НПР=265,50 мБС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн м3) працює за спеціальним режимом згідно з правилами експлуатації та дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води перебуває на відмітці 202,62 мБС (НПР=203,00 мБС).

– Дністровське водосховище, яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії. Рівень води в районі с. Жванець Кам’янець-Подільського району перебуває на відмітці 119,13 мБС (НПР=121,00 мБС).

Залишити відповідь