Гідрометеорологічна та водогосподарська обстановка з 20 по 26 серпня 2025 року

розміщено в: Новини | 0

Початок вказаного періоду ознаменувався приходом холодного атмосферного фронту із заходу, що спричинило зміну погодних умов. Середземноморський активний циклон приніс на територію Хмельниччини дощі, грози, шквалистий вітер і вкрай контрастну температуру. Було доволі свіжо, особливо вночі та вранці.

Максимальні та мінімальні значення температури повітря на тижні становили:  вдень від 15оС  до  26оС тепла, вночі від 8оС до 15оС тепла.

На річках, які протікають на території області, утримується режим літньої межені з коливаннями  рівнів води в залежності від погодних умов та опадів, в межах від +22 до -7 см/тиждень та незмінними рівнями води днями на окремих ділянках річок. Вода перебуває в межах русел річок.

За даними водомірних постів на річках, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль) – впродовж звітного періоду на водомірному посту відмічались невеликі коливання рівня води інтенсивністю ±(1-2) см/добу  та днями рівень залишався без змін.   В підсумку, за звітний період, вода в річці залишилась на попередньому рівні. За останню добу рівень води залишався без змін і становить 280 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці) – впродовж звітного періоду на водпосту відбувались коливання рівня води від -1 до +3 см/добу, або в деякі дні рівень залишався без змін.  Загалом, за тиждень, зміна рівня води в річці дорівнює: +3 см. За останню добу рівень води залишався без змін і становить 235 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.

Басейн р. Дністер:

На лівобережних притоках річки Дністер – впродовж минулого періоду зберігався режим літньої межені з коливаннями рівнів води в залежності від погодних умов та опадів,  в межах ±(1-22) см/тиждень. В той же період,  днями, на окремих ділянках малих річок, рівні води залишались без змін. Впродовж останньої доби відбувались невеликі коливання рівнів води амплітудою від -2 до +5 см/добу та незмінними рівнями води на окремих водпостах.

Режим роботи найбільших водосховищ

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3, бас. Південного Бугу) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,58 м БС (НПР=265,50 м БС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3, суббас. Прип’яті) працює за режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води водойми перебуває на відмітці 202,52 м БС (НПР=203,00 м БС).

– Дністровське водосховище (бас. Дністра),  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії. Рівень води в районі с. Жванець Кам’янець-Подільського району (верхів’я водосховища) перебуває на відмітці 118,13 м БС (НПР=121,00 м БС).

Залишити відповідь