Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка 12 по 18 березня 2025 року

розміщено в: Новини | 0

Після аномального потепління на Хмельниччині відбулась зміна погодних умов. Атмосферний тиск поступово знижувався, що зумовило збільшення хмарності через атмосферні фронти з заходу та південного заходу. У регіоні пройшли дощі з вітром близьким до штормового. У зв’язку з чим Хмельницьким ЦГМ оголошувався І рівень небезпечності, жовтий.

А вже під кінець другої декади березня територія області опинилась у новій холодній повітряній масі арктичного походження і таким чином з 16-17 березня температурний режим поступово вже відповідав сезонній нормі яка притаманна саме березню. У підсумку суттєве похолодання, від’ємна температура вночі, часом дрібний сніг та ожеледиця на дорогах.

Максимальні та мінімальні значення температури повітря на тижні становили: вдень від 19оС до 4оС тепла, вночі від 7оС тепла до 7оС морозу.

На річках, внаслідок значних опадів в регіоні 14-15 березня, малозмінний режим межені перервався нетривалими підвищеннями рівнів води на 1-13 см/добу ,в межах русел річок, без негативних наслідків. На окремих ділянках річок деінде відновились забереги. За даними водомірних постів Хмельницького ЦГМ, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль) – впродовж звітного тижня рівень води, в більшості днів, залишався без змін та в окремі дні відбувалось незначне збільшення рівня води без істотної загальної зміни рівня за тиждень. За останню добу рівень води зменшився на 1 см/добу і становить 277 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці) – впродовж тижня рівень води переважно був незмінним та днями, після проходження сильного дощу, відбувалось його підвищення. Загалом рівень води за звітний період підвищився на 13 см. За останню добу рівень води зменшився на 4 см/добу і становить 222 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.

Басейн р. Дністер:

На лівобережних притоках річки Дністер впродовж минулого періоду, після опадів, відбувались збільшення рівнів води інтенсивністю +(1-5) см/добу, та на частині ділянок річок рівні днями залишались без змін.  Впродовж останньої доби  переважало зниження рівнів води на 1-3 см/добу.

Режим роботи найбільших водосховищ

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3, бас. Південного Бугу) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,63 м БС (НПР=265,50 м БС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3, суббас. Прип’яті) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води водойми перебуває на відмітці 202,51 м БС (НПР=203,00 м БС).

– Дністровське водосховище (бас. Дністра),  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії. Рівень води в районі с. Жванець Кам’янець-Подільського району (верхів’я водосховища) перебуває на відмітці 116,07 м БС (НПР=121,00 м БС).

Залишити відповідь