Гідрометеорологічна та водогосподарська обстановка з 04 по 10 червня 2025 року

розміщено в: Новини | 0

Впродовж минулого періоду на Хмельниччині чергувалися області підвищеного тиску з атмосферними фронтами. Тож була нестійка погода, а температурний фон залишався літнім і спекотним. За нестійкої атмосферної ситуації місцями випадали опади, часом з грозами, шквалами, а подекуди й градом.

Проте вже в останні дні синоптична ситуація суттєво змінилася: – відбулось зниження температури повітря, погода була сухою та помірно теплою. Максимальні та мінімальні значення температури повітря на тижні становили:  вдень від 19оС  до  30оС тепла, вночі від 9оС до 19оС тепла.

На річках, які протікають на території області, із зниженням інтенсивності опадів та їх припиненням відбувалось поступове зниження рівнів води на 3-19 см/тиждень. Втім на деяких ділянках річок днями відмічалось нетривале підвищення рівнів, або вони залишалися без змін.

За даними водомірних постів Хмельницького ЦГМ, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль) – впродовж звітного періоду відмічалось щоденне зниження рівня води з загальним спадом 19 см/тиждень. За останню добу рівень води зменшився на 1 см/добу і становить 307 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці) – впродовж тижня рівень води поступово знижувався і в підсумку спад дорівнює 18 см/тиждень. За останню добу рівень води залишався без змін і становить 250 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.

Басейн р. Дністер:

На лівобережних притоках річки Дністер впродовж минулого періоду переважно відбувалось зниження рівнів води на 3-15 см/тиждень. Впродовж останньої доби спостерігались коливання рівнів води інтенсивністю від -2 до +31 см/добу, або на деяких ділянках річок рівні води залишались без змін.

Режим роботи найбільших водосховищ

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3, бас. Південного Бугу) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,52 м БС (НПР=265,50 м БС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3, суббас. Прип’яті) працює за режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води водойми перебуває на відмітці 202,78 м БС (НПР=203,00 м БС).

– Дністровське водосховище (бас. Дністра),  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії. Рівень води в районі с. Жванець Кам’янець-Подільського району (верхів’я водосховища) перебуває на відмітці 119,67 м БС (НПР=121,00 м БС).

Залишити відповідь