Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 03 по 09 березня 2021 року

розміщено в: Інше | 0

Минулого тижня на Хмельниччині відмічався нестійкий характер погоди з коливаннями температури повітря та опадами вигляді мокрого снігу, дощу з мокрим снігом та ожеледицею.

Загалом за звітний період сума опадів склала:

– суббас. Прип’яті (м/ст. Ямпіль – м/ст. Шепетівка) = 6,4-7,6 мм;

– бас. Південного Бугу (м/ст. Хмельницький)= 8,7 мм;

– бас. Дністра (м/ст. Н.Ушиця – м/ст. К-Подільський) = 10-3,5 мм.

На поверхні грунту зберігається шар снігового покриву: до 4 см (суббас. Прип’яті),  до 3 см (бас. П.Бугу). В бас. Дністра сніговий покрив відсутній.

Мінімальні та максимальні значення температури повітря, на протязі минулого періоду, у денні години становили  -0,7…+13,8оС, в нічні періоди -7,6…+3оС.

Впродовж першої половини тижня на річках області продовжувалось невелике наростання хвилі повені, яка проходила спокійно та у межах їх русел, без негативних наслідків, а вже з другої половини тижня відмічався спад рівнів води. Льодоходу на річках не спостерігається.

 Згідно даних гідрологічних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (г/п Ямпіль) з початку тижня відмічалось щоденне поступове підвищенням рівня води на 12-4 см/добу та з 06.03.2021р. відбувається щодобове зниження рівнів на 2-8 см/добу.  Повінь проходить в межах русла річки, шкідливої дії вод не відмічалось.  На кінець тижня рівень води становить 308 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (г/п Пирогівці) рівнів води повільно зростали з інтенсивністю 3-6 см/добу. Спад рівнів відмічався в останні два дні тижня.  На кінець звітного періоду рівень води становить 243 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Басейн р. Дністер:

На лівобережних притоках р. Дністер повінь проходила спокійно, без різких коливань рівнів води та негативних наслідків. Наростання повеневої хвилі  ще спостерігається на р.Збруч (г/п Волочиськ), рівень на кінець тижня становить 288 см при виході води на заплаву 400 см. На частині г/постів днями рівні води залишались без змін.

Гідрохімічна та гідрогеологічна ситуація

РОВР у Хмельницькій області у 2021 році здійснюватиме роботу по веденню діагностичного моніторингу якості  поверхневих водних ресурсів в басейнах річок Дністра (9 створів), Південного Бугу (4 створа) та суббасейні річки Прип’ять (4 створи).

Результати досліджень передаватимуться лабораторією Офісу безпосередньо до БУВРів.

Аналіз  гідрогеологічної  ситуації наведений на основі спостережень  на осушувальних еталонних системах «Хомора» (суббасейн р. Прип’ять) та  Південно-Бузькій  о/с  (басейн р. Південний  Буг). Рівневий режим ґрунтових вод осушуваних угідь області  формувався під впливом метеорологічних факторів та роботи меліоративної мережі.

Глибина залягання ґрунтових вод залишаються в інтервалах: в заплавах річок 0,70-1,40 м від поверхні землі, на надзаплавних терасах  1,40-3,0 м від поверхні землі.

Режим роботи водосховищ

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, П. Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. ГЕС протягом тижня не працювала. Екологічні витрати пропускаються через водоскид.   Рівень води перебуває на відмітці 265,60 мБс (НПР=265,50 мБс).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та дозволу на спеціальне водокористування. Відповідно до дозволу на спецводокористування ХАЕС здійснює забір води з р. Горинь для поповнення  водойми-охолоджувача.   Рівень води перебуває на відмітці 202,48 мБс (НПР=203,00 мБс).

– Рівень води Дністровського водосховища,  яке є південною межею території області становить в районі гідропоста с. Устя (Кам’янець-Подільський р-н) 120,61 мБс (НПР 121,00 мБс).

Залишити відповідь