Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 27 липня по 03 серпня 2021 року

розміщено в: Інше | 0

Впродовж звітного періоду на Хмельниччині переважно спостерігалась спекотна погода з мінливою хмарністю та помірним вітром (часом штиль). В перший день звітного тижня в північній частині області (суббас. Прип’яті) випадали значні дощі: 22-23 мм. Більш-менш відчутні опади випадали і протягом другої половини тижня, які часом супроводжувались грозами та поривами вітру до 15 м/с.

Загалом сума опадів за тиждень, склала:

– суббас. Прип’яті (м/ст. Шепетівка – м/ст. Ямпіль) = 29,8-44 мм;

– бас. Південного Бугу (м/ст. Хмельницький)= 6,8 мм;

– бас. Дністра (м/ст. Н.Ушиця – м/ст. К-Подільський) = 12-18 мм.

Мінімальні та максимальні значення температури повітря, на протязі минулого періоду, у денні години становили  23…33оС, в нічні періоди 12…18,8оС тепла.

На річках області відбувалось коливаннями рівнів води в залежності від погодних умов.  Згідно даних гідрологічних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (г/п Ямпіль), рівень води, після невеликого підвищення 29.07.2021р. на 6 см/добу, залишався без змін в переважній більшості днів тижня. В останній день тижня рівень води залишався без змін і становить 281 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (г/п Пирогівці), рівень води, після короткого періоду дощового паводку, щоденно знижувався на 1-4 см/добу. В останній день звітного періоду рівень води не змінився і становить 213 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Басейн р. Дністер:

На лівобережних притоках р. Дністер, на протязі тижня відбувалось коливання рівнів води в залежності від погодних умов, з перевагою спаду. За останню добу рівні води переважно задишались без змін, або на інших водпостах відбувались їх коливання ±2 см/добу.

Гідрохімічна та гідрогеологічна ситуація

РОВР у Хмельницькій області у 2021 році здійснюватиме роботу по веденню діагностичного моніторингу якості  поверхневих водних ресурсів в басейнах річок Дністра, Південного Бугу та суббасейні річки Прип’ять.

Результати досліджень передаються лабораторією Офісу безпосередньо до БУВРів.

Аналіз  гідрогеологічної  ситуації наведений на основі спостережень  на осушувальних еталонних системах «Хомора» (суббасейн р. Прип’ять) та  Південно-Бузькій  о/с  (басейн р. Південний  Буг). Рівневий режим ґрунтових вод осушуваних угідь області  формувався під впливом метеорологічних факторів та роботи меліоративної мережі.

Глибина залягання ґрунтових вод залишається в інтервалах:

в заплавах річок 0,7-1,0 м від поверхні землі, на надзаплавних терасах  1,0-3,20 м від поверхні землі.

Режим роботи водосховищ

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, П. Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. ГЕС протягом тижня не працювала. Екологічні витрати пропускаються через водоскид.   Рівень води перебуває на відмітці 265,48 мБс (НПР=265,50 мБс).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  та дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води перебуває на відмітці 202,67 мБс (НПР=203,00 мБс).

– Рівень води Дністровського водосховища,  яке є південною межею території області становить в районі гідропоста с. Устя (Кам’янець-Подільський р-н) 118,59 мБс (НПР 121,00 мБс).

Залишити відповідь