Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 04 по 10 серпня 2021 року

розміщено в: Інше | 0

З початком звітного тижня прохолодний циклон сприяв зниженню температури повітря. Внаслідок дії активного атмосферного фронту з 04 по 07 серпня випадали інтенсивні зливові дощі з грозами, поривами вітру та місцями з градом. Найбільші опади, в цей період, відмічались в басейнах Південного Бугу (79% місячної норми) та Дністра (53-93% місячної норми).

Загалом сума опадів за тиждень, склала:

– суббас. Прип’яті (м/ст. Шепетівка – м/ст. Ямпіль) = 18-18,4 мм;

– бас. Південного Бугу (м/ст. Хмельницький)= 54,9 мм;

– бас. Дністра (м/ст. Н.Ушиця – м/ст. К-Подільський) = 27-56 мм.

Мінімальні та максимальні значення температури повітря, на протязі минулого періоду, у денні години становили  23,8…28,5оС, в нічні періоди 11,8…17оС тепла.

На річках області відбувалось коливаннями рівнів води в залежності від погодних умов.  Згідно даних гідрологічних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (г/п Ямпіль) рівень води, в переважній більшості днів, залишався без змін. В останній день тижня рівень води також залишався без змін і становить 280 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (г/п Пирогівці), рівень води, після короткого періоду чергової хвилі дощового паводку (підйом +79 см), з 07 серпня щоденно знижувався на 28-10 см/добу. В останній день звітного періоду рівень води знизився на 10 см/добу і становить 226 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Басейн р. Дністер:

На лівобережних притоках р. Дністер, на протязі тижня відбувалось коливання рівнів води в залежності від погодних умов, з підйомом води на 1-25 см/добу 06 серпня та перевагою спаду в останні три дні звітного періоду. За останню добу на водпостах відбувались коливання рівнів води (+9…-10) см/добу, з перевагою спаду.

Гідрохімічна та гідрогеологічна ситуація

РОВР у Хмельницькій області у 2021 році здійснюватиме роботу по веденню діагностичного моніторингу якості  поверхневих водних ресурсів в басейнах річок Дністра, Південного Бугу та суббасейні річки Прип’ять.

Результати досліджень передаються лабораторією Офісу безпосередньо до БУВРів.

Аналіз  гідрогеологічної  ситуації наведений на основі спостережень  на осушувальних еталонних системах «Хомора» (суббасейн р. Прип’ять) та  Південно-Бузькій  о/с  (басейн р. Південний  Буг). Рівневий режим ґрунтових вод осушуваних угідь області  формувався під впливом метеорологічних факторів та роботи меліоративної мережі.

Глибина залягання ґрунтових вод залишається в інтервалах:

в заплавах річок 0,7-1,0 м від поверхні землі, на надзаплавних терасах  1,0-3,20 м від поверхні землі.

Режим роботи водосховищ

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, П. Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. ГЕС протягом тижня не працювала. Екологічні витрати пропускаються через водоскид.   Рівень води перебуває на відмітці 265,60 мБс (НПР=265,50 мБс).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  та дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води перебуває на відмітці 202,67 мБс (НПР=203,00 мБс).

– Рівень води Дністровського водосховища,  яке є південною межею території області становить в районі гідропоста с. Устя (Кам’янець-Подільський р-н) 118,54 мБс (НПР 121,00 мБс).

Залишити відповідь