Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 18 по 25 серпня 2021 року

розміщено в: Інше | 0

З початком минулого звітного тижня на Хмельниччині змінився характер погоди: з приходом холодного фронту відбулось зниження температури повітря, пройшли сильні дощі з грозами, шквалами та місцями з крупним градом. Внаслідок були тимчасово затоплені вулиці населених пунктів та повалено буревієм дерева. Найбільша кількість опадів 18 серпня випала в бас. П.Бугу – понад 46% від норми на серпень місяць. Надалі спостерігалась стабільна, тепла, без істотних опадів погода.

Загалом сума опадів за тиждень, склала:

– суббас. Прип’яті (м/ст. Шепетівка – м/ст. Ямпіль) = 8,5-17 мм;

– бас. Півд. Бугу (м/ст. Хмельницький)= 33 мм;

– бас. Дністра (м/ст. Н.Ушиця – м/ст. К-Подільський) = 11-16,3 мм. 

Мінімальні та максимальні значення температури повітря, на протязі минулого періоду, у денні години становили  19…30,5оС, в нічні періоди 9…17,3оС тепла.

На річках області, за сильних опадів на початку звітного періоду, відбувся підйом рівнів води в межах русел, без негативних наслідків. Згідно даних гідрологічних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (г/п Ямпіль) рівень води переважно залишався без змін. В останній день тижня рівень води також залишався без змін і становить 278 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (г/п Пирогівці), після підвищення рівня води 18-19.08.2021р. на 34 см, в наступні дні рівень щоденно знижувався на 12-2 см/добу. В останній день звітного періоду рівень води знизився на 2 см/добу і становить 210 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Басейн р. Дністер:

На лівобережних притоках р. Дністер, на протязі перших днів тижня відбувалось підвищення рівнів води, із спадом та коливаннями в наступні дні, або на іншій частині водпостів рівні води залишались без змін.

Гідрохімічна та гідрогеологічна ситуація

РОВР у Хмельницькій області у 2021 році здійснюватиме роботу по веденню діагностичного моніторингу якості  поверхневих водних ресурсів в басейнах річок Дністра, Південного Бугу та суббасейні річки Прип’ять.

Результати досліджень передаються лабораторією Офісу безпосередньо до БУВРів.

Аналіз  гідрогеологічної  ситуації наведений на основі спостережень  на осушувальних еталонних системах «Хомора» (суббасейн р. Прип’ять) та  Південно-Бузькій  о/с  (басейн р. Південний  Буг). Рівневий режим ґрунтових вод осушуваних угідь області  формувався під впливом метеорологічних факторів та роботи меліоративної мережі.

Глибина залягання ґрунтових вод залишається в інтервалах:

в заплавах річок 0,65-1,0 м від поверхні землі, на надзаплавних терасах  1,0-3,20 м від поверхні землі.

Режим роботи водосховищ

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, П. Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. ГЕС протягом тижня не працювала. Екологічні витрати пропускаються через водоскид.   Рівень води перебуває на відмітці 265,50 мБс (НПР=265,50 мБс).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води перебуває на відмітці 202,62 мБс (НПР=203,00 мБс).

– Рівень води Дністровського водосховища,  яке є південною межею території області становить в районі гідропоста с. Устя (Кам’янець-Подільський р-н) 118,02 мБс (НПР 121,00 мБс).

Залишити відповідь