Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 27 жовтня по 02 листопада 2021 року

розміщено в: Інше | 0

Минулого звітного періоду погода на Хмельниччині перебувала під впливом стійкого антициклону: спостерігалась суха погода з мінливою хмарністю та помірним вітром.

Опадів, за цей період, практично не було, лише відмічались сліди опадів на поверхні грунту, а загалом за жовтень місяць поточного року сума опадів не досягла і чверті норми по усіх метеостанціях, що розташовані на території області:

– суббас. Прип’яті (м/ст. Шепетівка – м/ст. Ямпіль) = 6,2-14% від норми;

– бас. Півд. Бугу (м/ст. Хмельницький) = 6,6% від норми;

– бас. Дністра (м/ст. Н.Ушиця – м/ст. К-Подільський) = 15,2-21,1% від норми. 

Мінімальні та максимальні значення температури повітря, на протязі минулого звітного періоду, у денні години становили  8,7…16,6оС тепла, в нічні періоди 3,6оС морозу…6,8оС тепла.

На річках області осіння межень з коливаннями рівнів води в залежності від погодних умов та скидів води з рибогосподарських водних об’єктів при облові риби. Згідно даних гідрологічних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (г/п Ямпіль), протягом тижня, відбувався спад рівня води на 6 см, або в останні дні рівень залишався без змін. За останню добу рівень залишився без змін і становить 290 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (г/п Пирогівці), відмічались коливання рівня води, з перевагою зростання на 6 см. В останній день звітного періоду рівень підвищився на 1 см/добу і становить 210 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Басейн р. Дністер:

На лівобережних притоках р. Дністер відбувалось коливання рівнів води від +(1-5) до –(1-4) см/добу. або на іншій частині водпостів рівні води  днями залишались без змін.

Гідрохімічна та гідрогеологічна ситуація

РОВР у Хмельницькій області у 2021 році здійснюватиме роботу по веденню діагностичного моніторингу якості  поверхневих водних ресурсів в басейнах річок Дністра, Південного Бугу та суббасейні річки Прип’ять.

Результати досліджень передаються лабораторією Офісу безпосередньо до БУВРів.

Аналіз  гідрогеологічної  ситуації наведений на основі спостережень  на осушувальних еталонних системах «Хомора» (суббасейн р. Прип’ять) та  Південно-Бузькій  о/с  (басейн р. Південний  Буг). Рівневий режим ґрунтових вод осушуваних угідь області  формувався під впливом метеорологічних факторів та роботи меліоративної мережі.

Глибина залягання ґрунтових вод залишається в інтервалах:

в заплавах річок 0,8-1,3 м від поверхні землі, на надзаплавних терасах  1,3-3,3 м від поверхні землі.

Режим роботи водосховищ

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, П. Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. ГЕС протягом тижня не працювала. Екологічні витрати пропускаються через водоскид.   Рівень води перебуває на відмітці 265,59 мБс (НПР=265,50 мБс).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води перебуває на відмітці 202,47 мБс (НПР=203,00 мБс).

– Рівень води Дністровського водосховища,  яке є південною межею території області становить в районі гідропоста с. Устя (Кам’янець-Подільський р-н) 116,68 мБс (НПР 121,00 мБс).

Залишити відповідь