Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 01 по 07 грудня 2021 року

розміщено в: Інше | 0

Минулого тижня на Хмельниччині відмічалась зміна сухої осінньої погоди на зимову з морозами, першим снігом та дрібним дощем з мокрим снігом і ожеледицею на дорогах. На кінець звітного періоду, на поверхні грунту, в північній частині області (суббас. Прип’яті), зберігається сніговий покрив шаром понад 4 см.

Сума опадів за тиждень, склала:

– суббас. Прип’яті (м/ст. Шепетівка – м/ст. Ямпіль) = 16,5-17 мм;

– бас. Південного Бугу (м/ст. Хмельницький)= 4,5 мм;

– бас. Дністра (м/ст. Н.Ушиця – м/ст. К-Подільський) = 2,6-4,7 мм. 

Мінімальні та максимальні значення температури повітря, на протязі минулого звітного періоду, у денні години становили від 1оС морозу до 10,2оС тепла, та в нічні періоди від 10,2оС морозу до 3,2оС тепла.

На річках області триває осінньо-зимова межень з коливаннями рівнів води в залежності від погодних умов. Згідно даних гідрологічних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна (додаток 1):

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (г/п Ямпіль), протягом тижня, в переважній більшості випадків рівень води залишався без змін. За останню добу рівень також залишався без змін і становить 281 см  над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (г/п Пирогівці), в першій половині тижня відмічалось зниження рівня води на 1-7 см/добу та в другій половині звітного тижня рівень води залишався без змін. В останній день звітного періоду рівень води залишався без змін і становить 205 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Басейн р. Дністер:

На лівобережних притоках р. Дністер відбувалось коливання рівнів води максимально ±(8-12) см/добу. або на іншій частині водпостів рівні води  днями залишались без змін.

Гідрохімічна та гідрогеологічна ситуація

РОВР у Хмельницькій області у 2021 році здійснюватиме роботу по веденню діагностичного моніторингу якості  поверхневих водних ресурсів в басейнах річок Дністра, Південного Бугу та суббасейні річки Прип’ять.

Результати досліджень передаються лабораторією Офісу безпосередньо до БУВРів.

Аналіз  гідрогеологічної  ситуації наведений на основі спостережень  на осушувальних еталонних системах «Хомора» (суббасейн р. Прип’ять) та  Південно-Бузькій  о/с  (басейн р. Південний  Буг). Рівневий режим ґрунтових вод осушуваних угідь області  формувався під впливом метеорологічних факторів та роботи меліоративної мережі.

Глибина залягання ґрунтових вод залишається в інтервалах:

в заплавах річок 0,8-1,3 м від поверхні землі, на надзаплавних терасах  1,3-3,3 м від поверхні землі.

Режим роботи водосховищ

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, П. Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. ГЕС протягом тижня не працювала. Екологічні витрати пропускаються через водоскид.   Рівень води перебуває на відмітці 265,63 мБс (НПР=265,50 мБс).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води перебуває на відмітці 202,49 мБс (НПР=203,00 мБс).

– Рівень води Дністровського водосховища,  яке є південною межею території області становить в районі гідропоста с. Устя (Кам’янець-Подільський р-н) 115,79 мБс (НПР 121,00 мБс).

Залишити відповідь