Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 08 по 14 грудня 2021 року

розміщено в: Інше | 0

Минулого звітного періоду, з проходження активних атмосферних фронтів, на Хмельниччині відмічався мінливий характер погоди: від морозів, випадіння снігу і мокрого снігу з дрібним дощем та ожеледицею на дорогах, до хмарної погоди, яка супроводжувалась тривалими в часі опадами у вигляді дрібного дощу.  З початку тижня на території області утворився сніговий покрив шаром до 7-5 см, який змінювався і  вже на кінець  звітного періоду сніг залишається лише в північній частині області (суббас. Прип’яті), шаром понад 5-8 см.

Сума опадів за тиждень, склала:

– суббас. Прип’яті (м/ст. Шепетівка – м/ст. Ямпіль) = 56-52,6 мм;

– бас. Південного Бугу (м/ст. Хмельницький) = 43,8 мм;

– бас. Дністра (м/ст. Н.Ушиця – м/ст. К-Подільський) = 34,4-44,8 мм. 

При цьому з початку грудня місяця вже досягнуто та перевищено місячну норму опадів по усіх метеостанціях на території області.

Мінімальні та максимальні значення температури повітря, на протязі минулого звітного періоду, у денні години становили від 4,3оС морозу до 9оС тепла, та в нічні періоди від 5,8оС морозу до 5,1оС тепла.

Внаслідок інтенсивних опадів на річках відбувався підйом рівнів води  в межах русел (проходить невеликий тало-дощовий паводок), без негативних наслідків. На відкритих водоймах залишки крихкого льодоставу.

Згідно даних гідрологічних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна (додаток 1):

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (г/п Ямпіль), протягом тижня, внаслідок опадів рівень води в переважній більшості випадків зростав на 1-5 см/добу. та в окремі дні знижувався або залишались без змін. За останню добу рівень також зріс на 8 см/добу і становить 296 см  над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (г/п Пирогівці), на тижні тривалі опади  викликали зростання рівня води на 36 см, з інтенсивністю 1-13 см/добу, без негативних наслідків. В останній день звітного періоду рівень води стабілізувався, залишався без змін і становить 241 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Басейн р. Дністер:

на лівобережних (Подільських) притоках Дністра коливання рівнів води та з другої половини тижня спостерігається утворення невеликої хвилі дощового паводку з інтенсивністю зростання рівнів води на 1-14 см/добу, без виходу води на заплави та негативних наслідків. За останню добу почався спад хвилі дощового паводку з інтенсивністю зниження рівнів води 1-11 см/добу. Водночас зростання рівня води ще відбувається на р.Збруч (г/п Волочиськ, +8 см/добу),  без негативних наслідків.

Гідрохімічна та гідрогеологічна ситуація

РОВР у Хмельницькій області у 2021 році здійснюватиме роботу по веденню діагностичного моніторингу якості  поверхневих водних ресурсів в басейнах річок Дністра, Південного Бугу та суббасейні річки Прип’ять.

Результати досліджень передаються лабораторією Офісу безпосередньо до БУВРів.

Аналіз  гідрогеологічної  ситуації наведений на основі спостережень  на осушувальних еталонних системах «Хомора» (суббасейн р. Прип’ять) та  Південно-Бузькій  о/с  (басейн р. Південний  Буг). Рівневий режим ґрунтових вод осушуваних угідь області  формувався під впливом метеорологічних факторів та роботи меліоративної мережі.

Глибина залягання ґрунтових вод залишається в інтервалах:

в заплавах річок 0,8-1,3 м від поверхні землі, на надзаплавних терасах  1,3-3,3 м від поверхні землі.

Режим роботи водосховищ

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, П. Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. ГЕС протягом тижня не працювала. Екологічні витрати пропускаються через водоскид.   Рівень води перебуває на відмітці 265,66 мБс (НПР=265,50 мБс).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води перебуває на відмітці 202,55 мБс (НПР=203,00 мБс). – Рівень води Дністровського водосховища,  яке є південною межею території області становить в районі гідропоста с. Устя (Кам’янець-Подільський р-н) 115,98 мБс (НПР 121,00 мБс).

Залишити відповідь