Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 22 по 28 грудня 2021 року

розміщено в: Інше | 0

У вказаному періоді на Хмельниччині спостерігалась холодна погода, з посиленням морозів вночі до -14,4°С …-17,8°С. В останні дні звітного тижня, внаслідок виходу активного циклону, відбулось ускладнення погодних умов: випадав помірний  сніг, в південній та центральній частині області значний сніг та мокрий сніг,   налипання мокрого снігу, хуртовини, пориви вітру. На  дорогах ожеледиця.  На поверхні грунту зберігається сніговий покрив шаром: суббас. Прип’яті 8-3 см, бас. Південного Бугу 7 см, бас. Дністра 1-14 см.

 Сума опадів за тиждень, склала:

– суббас. Прип’яті (м/ст. Шепетівка – м/ст. Ямпіль) = 8-7,4 мм;

– бас. Півд. Бугу (м/ст. Хмельницький) = 9,8 мм;

– бас. Дністра (м/ст. Н.Ушиця – м/ст. Кам.-Подільський) = 15,7-17,5 мм. 

Мінімальні та максимальні значення температури повітря, на протязі минулого звітного періоду, у денні години становили  7,7оС морозу…2,4оС тепла, в нічні періоди 17,8оС…0,2оС морозу.

На річках малозмінний гідрологічний режим з невеликими коливаннями рівнів води. На водоймах суцільний льодостав, на річках забереги, шуга та тонкий лід. Згідно даних гідрологічних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна (додаток 1):

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (г/п Ямпіль), протягом тижня рівні води переважно залишались без змін, або в інші дні відмічалось їх зниження на 1-2 см/добу. За останню добу рівень залишився без змін і становить 289 см  над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (г/п Пирогівці), на тижні відбувались суттєві коливання рівня води ±(18-13) см/добу, з перевагою зростання. В останній день звітного періоду рівень води підвищився на 3 см/добу і становить 239 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Басейн р. Дністер:

на лівобережних (Подільських) притоках Дністра коливання рівнів води ±(5-7) см/добу. За останню добу, на більшості водпостів, відбувається коливання від +2 до -4 см/добу.

Гідрохімічна та гідрогеологічна ситуація

РОВР у Хмельницькій області у 2021 році здійснюватиме роботу по веденню діагностичного моніторингу якості  поверхневих водних ресурсів в басейнах річок Дністра, Південного Бугу та суббасейні річки Прип’ять.

Результати досліджень передаються лабораторією Офісу безпосередньо до БУВРів.

Аналіз  гідрогеологічної  ситуації наведений на основі спостережень  на осушувальних еталонних системах «Хомора» (суббасейн р. Прип’ять) та  Південно-Бузькій  о/с  (басейн р. Південний  Буг). Рівневий режим ґрунтових вод осушуваних угідь області  формувався під впливом метеорологічних факторів та роботи меліоративної мережі.

Глибина залягання ґрунтових вод залишається в інтервалах:

в заплавах річок 0,8-1,3 м від поверхні землі, на надзаплавних терасах  1,3-3,3 м від поверхні землі.

Режим роботи водосховищ

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, П. Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. ГЕС протягом тижня не працювала. Припливні води та екологічні витрати пропускаються через водоскид.   Рівень води перебуває на відмітці 265,59 мБс (НПР=265,50 мБс).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води перебуває на відмітці 202,63 мБс (НПР=203,00 мБс).

– Рівень води Дністровського водосховища,  яке є південною межею території області становить в районі гідропоста с. Устя (Кам’янець-Подільський р-н) 116,40 мБс (НПР 121,00 мБс).

Залишити відповідь