Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 29 грудня 2021 року по 04 січня 2022 року

розміщено в: Інше | 0

Черговий циклон приніс на територію  Хмельниччини потепління, дощові опади та вітряну погоду. За теплої погоди сніг зійшов повністю і на поверхні грунту сніговий покрив відсутній.

 Сума опадів за тиждень, склала:

– суббас. Прип’яті (м/ст. Шепетівка – м/ст. Ямпіль) = 8,4-12,9 мм;

– бас. Півд. Бугу (м/ст. Хмельницький) = 11,3 мм;

– бас. Дністра (м/ст. Н.Ушиця – м/ст. Кам.-Подільський) = 9,4-5,4 мм. 

Мінімальні та максимальні значення температури повітря, на протязі минулого звітного періоду, у денні години становили  5,6оС морозу…11оС тепла, в нічні періоди 13,5оС морозу …3,7оС тепла.

На річках малозмінний гідрологічний режим з невеликими коливаннями рівнів води. На водоймах крихкий льодостав, на річках залишки заберегів. Згідно даних гідрологічних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна (додаток 1):

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (г/п Ямпіль), протягом тижня рівні води, в більшості днів, залишались без змін, або в інші дні відмічалось їх коливання ±(2-1) см/добу. За останню добу рівень залишився без змін і становить 292 см  над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (г/п Пирогівці), на тижні відбувались як зниження, так і зростання рівня води з максимальною інтенсивністю від -9 см/добу до +14 см/добу. В останній день звітного періоду рівень води підвищився на 2 см/добу і становить 239 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Басейн р. Дністер:

на лівобережних (Подільських) притоках Дністра загалом відбувались коливання рівнів води ±(18-6) см/добу. За останню добу, на більшості водпостів, відмічається коливання від +3 до -4 см/добу.

Гідрохімічна та гідрогеологічна ситуація

РОВР у Хмельницькій області у 2022 році здійснюватиме роботу по веденню діагностичного моніторингу якості  поверхневих водних ресурсів в басейнах річок Дністра, Південного Бугу та суббасейні річки Прип’ять.

Результати досліджень передаються лабораторією Офісу безпосередньо до БУВРів.

Аналіз  гідрогеологічної  ситуації наведений на основі спостережень  на осушувальних еталонних системах «Хомора» (суббасейн р. Прип’ять) та  Південно-Бузькій  о/с  (басейн р. Південний  Буг). Рівневий режим ґрунтових вод осушуваних угідь області  формувався під впливом метеорологічних факторів та роботи меліоративної мережі.

Глибина залягання ґрунтових вод залишається в інтервалах:

в заплавах річок 0,7-1,1 м від поверхні землі, на надзаплавних терасах  1,1-3,0 м від поверхні землі.

Режим роботи водосховищ

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, П. Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. ГЕС протягом тижня не працювала. Припливні води та екологічні витрати пропускаються через водоскид.   Рівень води перебуває на відмітці 265,69 мБс (НПР=265,50 мБс).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води перебуває на відмітці 202,65 мБс (НПР=203,00 мБс).

– Рівень води Дністровського водосховища,  яке є південною межею території області становить в районі гідропоста с. Устя (Кам’янець-Подільський р-н) 116,79 мБс (НПР 121,00 мБс).

Залишити відповідь