Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 12 по 18 січня 2022 року

розміщено в: Інше | 0

Впродовж минулого звітного періоду на Хмельниччині спостерігались значні коливання температурного режиму повітря: від холодної погоди з морозами і снігом до помірно теплої з відлигами та мокрим снігом з дощем. Останні дні тижня були з помірними морозами та сильним вітром, часом з поривами до 20 м/с. Сніговий покрив танув, поповнювався і 18 січня на  поверхні ґрунту залишається шар снігу: суббас. Прип’яті 2-1 см; бас. П.Бугу до 4 см: бас. Дністра до 1 см. 

Загалом сума опадів за звітний період склала:

– суббас. Прип’яті (м/ст. Шепетівка – м/ст. Ямпіль) = 3,8-3,2 мм;

– бас. Півд. Бугу (м/ст. Хмельницький) = 4,6 мм;

– бас. Дністра (м/ст. Н.Ушиця – м/ст. Кам.-Подільський) = 3,6-3,4 мм. 

Мінімальні та максимальні значення температури повітря, на протязі минулого звітного періоду, у денні години становили  8,6оС морозу…4,8оС тепла, в нічні періоди 18,6оС морозу …1,4оС тепла.

На річках малозмінний гідрологічний режим з невеликими коливаннями рівнів води. На водоймах льодостав. На річках забереги, а на плесових ділянках з повільною течією тонкий лід.

Згідно даних гідрологічних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна (додаток 1):

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (г/п Ямпіль), протягом тижня рівні води, в більшості днів, залишались без змін, в інші дні підвищились на 4 см. За останню добу рівень знизився на 2 см/добу і становить 290 см  над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (г/п Пирогівці), переважно зниження рівня води інтенсивністю 1-8 см/добу. В останній день звітного періоду рівень води знизився на 2 см/добу і становить 223 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360см:

Басейн р. Дністер:

На лівобережних (Подільських) притоках Дністра загалом відбувались коливання рівнів води ±(7-10) см/добу, з перевагою спаду. За останню добу, на більшості водпостів, відмічається коливання рівнів на ±(2-3)см/добу.

Гідрохімічна та гідрогеологічна ситуація

РОВР у Хмельницькій області у 2022 році здійснюватиме роботу по веденню діагностичного та дослідницького моніторингу якості  поверхневих водних ресурсів в басейнах річок Дністра, Південного Бугу та суббасейні річки Прип’ять.

Результати досліджень передаються лабораторією Офісу безпосередньо до БУВРів.

Аналіз  гідрогеологічної  ситуації наведений на основі спостережень  на осушувальних еталонних системах «Хомора» (суббасейн р. Прип’ять) та  Південно-Бузькій  о/с  (басейн р. Південний  Буг). Рівневий режим ґрунтових вод осушуваних угідь області  формувався під впливом метеорологічних факторів та роботи меліоративної мережі.

Глибина залягання ґрунтових вод залишається в інтервалах:

в заплавах річок 0,7-1,1 м від поверхні землі, на надзаплавних терасах  1,1-3,0 м від поверхні землі.

Режим роботи водосховищ

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, П. Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. ГЕС протягом тижня не працювала. Припливні води та екологічні витрати пропускаються через водоскид.   Рівень води перебуває на відмітці 265,64 мБс (НПР=265,50 мБс).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води перебуває на відмітці 202,69 мБс (НПР=203,00 мБс).

– Рівень води Дністровського водосховища,  яке є південною межею території області становить в районі гідропоста с. Устя (Кам’янець-Подільський р-н) 119,73 мБс (НПР 121,00 мБс).

Залишити відповідь