Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 19 по 25 січня 2022 року

розміщено в: Інше | 0

Впродовж минулого звітного періоду на Хмельниччині переважала хмарна з проясненням, морозна погода. Починаючи з другої половини звітного тижня випадав невеликий сніг, часом з свіжим вітром та хурделицею. На дорогах ожеледиця. На поверхні ґрунту сніговий покрив поповнився та ущільнився і становить: суббас. Прип’яті 9-2 см; бас. П.Бугу до 7 см: бас. Дністра до 2-3 см.

Загалом сума опадів за звітний період склала:

– суббас. Прип’яті (м/ст. Шепетівка – м/ст. Ямпіль) = 2,8-4,3 мм;

– бас. Півд. Бугу (м/ст. Хмельницький) = 7,3 мм;

– бас. Дністра (м/ст. Н.Ушиця – м/ст. Кам.-Подільський) = 4,5-6,3 мм. 

Мінімальні та максимальні значення температури повітря, на протязі минулого звітного періоду, у денні години становили  7,2оС морозу…2,4оС тепла, в нічні періоди 14,6оС…2,8оС морозу.

На річках малозмінний гідрологічний режим з невеликими коливаннями рівнів води. На водоймах суцільний льодостав вкритий шаром снігу. На річках забереги, шуга, а на плесових ділянках з повільною течією тонкий лід.

Згідно даних гідрологічних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна (додаток 1):

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (г/п Ямпіль), протягом тижня, в більшості днів, рівні води залишались без змін, в інші дні відмічався спад рівня загалом на 4 см. За останню добу рівень залишався без змін і становить 286 см  над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (г/п Пирогівці), відмічались коливання рівня води інтенсивністю ±(11-2) см/добу. В останній день звітного періоду рівень води знизився на 5 см/добу і становить 223 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Басейн р. Дністер:

На лівобережних (Подільських) притоках Дністра загалом відбувались коливання рівнів води ±(12-4) см/добу, з невеликою перевагою спаду. За останню добу, на більшості водпостів, відмічається коливання рівнів на ±(8-3)см/добу.

Гідрохімічна та гідрогеологічна ситуація

РОВР у Хмельницькій області у 2022 році здійснюватиме роботу по веденню діагностичного та дослідницького моніторингу якості  поверхневих водних ресурсів в басейнах річок Дністра, Південного Бугу та суббасейні річки Прип’ять.

Результати досліджень передаються лабораторією Офісу безпосередньо до БУВРів.

Аналіз  гідрогеологічної  ситуації наведений на основі спостережень  на осушувальних еталонних системах «Хомора» (суббасейн р. Прип’ять) та  Південно-Бузькій  о/с  (басейн р. Південний  Буг). Рівневий режим ґрунтових вод осушуваних угідь області  формувався під впливом метеорологічних факторів та роботи меліоративної мережі.

Глибина залягання ґрунтових вод залишається в інтервалах:

в заплавах річок 0,8-1,2 м від поверхні землі, на надзаплавних терасах  1,2-3,0 м від поверхні землі.

Режим роботи водосховищ

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, П. Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. ГЕС протягом тижня не працювала. Припливні води та екологічні витрати пропускаються через водоскид.   Рівень води перебуває на відмітці 265,68 мБс (НПР=265,50 мБс).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води перебуває на відмітці 202,67 мБс (НПР=203,00 мБс). – Рівень води Дністровського водосховища,  яке є південною межею території області становить в районі гідропоста с. Устя (Кам’янець-Подільський р-н) 119,28 мБс (НПР 121,00 мБс).

Залишити відповідь