Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановказ 09 по 15 березня 2022 року

розміщено в: Інше | 0

Впродовж минулого звітного періоду на Хмельниччині переважала морозна погода з незначними опадами в першій половині тижня у вигляді снігу та мокрого снігу.

Загалом сума опадів за звітний період склала:

– суббас. Прип’яті (м/ст. Шепетівка – м/ст. Ямпіль) = 2-0,5 мм;

– бас. Півд. Бугу (м/ст. Хмельницький) = 0,3 мм;

– бас. Дністра (м/ст. Н.Ушиця – м/ст. Кам.-Подільський) = 1,1-0,2 мм.

Мінімальні та максимальні значення температури повітря, на протязі минулого звітного періоду, у денні години становили  2,7оС морозу…6,8оС тепла, в нічні періоди 11,1оС …0,3оС морозу.

На річках відмічається стабільний гідрологічний  режим з невеликими коливаннями рівнів води. На водоймах льодостав. Річки вільні від льоду.

Згідно даних гідрологічних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (г/п Ямпіль) впродовж тижня рівні води переважно залишались без змін, або знижувався.  За останню добу рівень знизився на 2 см/добу і становить 284 см  над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (г/п Пирогівці), переважало зниження рівнів води на 2-9 см/добу. В останній день рівень знизився на 9 см/добу і становить 226 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Басейн р. Дністер:

На лівобережних (Подільських) притоках Дністра загалом відбувались коливання рівнів води в середньому на ±(8-6) см/добу та на деяких водпостах рівні днями залишались без змін. За останню добу на переважній більшості водпостів коливання рівнів ±(2-1) см/добу.

Гідрохімічна та гідрогеологічна ситуація

РОВР у Хмельницькій області у 2022 році здійснюватиме роботу по веденню діагностичного та дослідницького моніторингу якості  поверхневих водних ресурсів в басейнах річок Дністра, Південного Бугу та суббасейні річки Прип’ять.

Результати досліджень передаються лабораторією Офісу безпосередньо до БУВРів.

Аналіз  гідрогеологічної  ситуації наведений на основі спостережень  на осушувальних еталонних системах «Хомора» (суббасейн р. Прип’ять) та  Південно-Бузькій  о/с  (басейн р. Південний  Буг). Рівневий режим ґрунтових вод осушуваних угідь області  формувався під впливом метеорологічних факторів та роботи меліоративної мережі.

Глибина залягання ґрунтових вод залишається в інтервалах:

в заплавах річок 0,8-1,3 м від поверхні землі, на надзаплавних терасах  1,3-3,0 м від поверхні землі.

Режим роботи водосховищ

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, П. Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. ГЕС протягом тижня не працювала.   Рівень води перебуває на відмітці 265,60 мБс (НПР=265,50 мБс).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води перебуває на відмітці 202,73 мБс (НПР=203,00 мБс).

– Рівень води Дністровського водосховища,  яке є південною межею території області становить в районі гідропоста с. Устя (Кам’янець-Подільський р-н) 118,79 мБс (НПР 121,00 мБс).

Залишити відповідь