Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 23 по 29 березня 2022 року

розміщено в: Інше | 0

За умови стійкого антициклону над Хмельниччиною, минулого звітного періоду продовжувала спостерігатись суха погода, з невеликими морозами вночі та теплою погодою вдень. Загалом за весь звітний період істотних опадів не відмічалось.

Мінімальні та максимальні значення температури повітря впродовж минулого звітного періоду становили  вдень 8оС…19оС тепла, в нічні періоди 4,8оС морозу…6оС тепла.

На річках відмічається малозмінний гідрологічний  режим з невеликими коливаннями рівнів води.

Згідно даних гідрологічних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна (додаток 1):

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (г/п Ямпіль) впродовж тижня рівні води, в переважній кількості днів, залишались без змін, в інші дні – коливання рівнів.  За останню добу рівень також залишався без змін і становить 284 см  над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (г/п Пирогівці), рівні води переважно залишались без змін, або в окремі дні відбувалось їх коливання. В останній день рівень залишався без змін і становить 226 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Басейн р. Дністер:

На лівобережних (Подільських) притоках Дністра загалом відбувались коливання рівнів води в межах ±(4-7) см/добу та на деяких водпостах рівні днями залишались без змін. За останню добу на переважній більшості водпостів відбувалось коливання рівнів води ±(4-1) см/добу, або на інших рівні залишались без змін,.

Гідрохімічна та гідрогеологічна ситуація

РОВР у Хмельницькій області у 2022 році здійснюватиме роботу по веденню діагностичного та дослідницького моніторингу якості  поверхневих водних ресурсів в басейнах річок Дністра, Південного Бугу та суббасейні річки Прип’ять.

Результати досліджень передаються лабораторією Офісу безпосередньо до БУВРів.

Аналіз  гідрогеологічної  ситуації наведений на основі спостережень  на осушувальних еталонних системах «Хомора» (суббасейн р. Прип’ять) та  Південно-Бузькій  о/с  (басейн р. Південний  Буг). Рівневий режим ґрунтових вод осушуваних угідь області  формувався під впливом метеорологічних факторів та роботи меліоративної мережі.

Глибина залягання ґрунтових вод залишається в інтервалах:

в заплавах річок 0,9-1,4 м від поверхні землі, на надзаплавних терасах  1,4-3,3 м від поверхні землі.

Режим роботи водосховищ

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, П. Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. ГЕС протягом тижня не працювала.   Рівень води перебуває на відмітці 265,50 мБс (НПР=265,50 мБс).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води перебуває на відмітці 202,71 мБс (НПР=203,00 мБс).

– Рівень води Дністровського водосховища,  яке є південною межею території області становить в районі гідропоста с. Устя (Кам’янець-Подільський р-н) 118,65 мБс (НПР 121,00 мБс).

Залишити відповідь