Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 06 по 12 квітня 2022 року

розміщено в: Інше | 0

Минулого звітного періоду на Хмельниччині відмічалась тепла, весняна погода, з коливаннями температури повітря, але вже без відчутних нічних морозів. Днями по території області випадали невеликі дощові опади.

Мінімальні та максимальні значення температури повітря впродовж минулого звітного періоду становили  вдень 5оС…17оС тепла, в нічні періоди 0оС…6оС тепла.

На річках відмічається стабільний гідрологічний  режим з невеликими коливаннями рівнів води. Згідно даних гідрологічних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (г/п Ямпіль), з початку тижня, рівень води щоденно знижувався на 2 см/добу, або в другій половині тижня рівні залишались без змін.  За останню добу рівень знизився на 1 см/добу і становить 287 см  над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (г/п Пирогівці), відбувалось або підвищення рівня води (загалом на 11 см), або рівень залишався без змін. В останній день рівень підвищився на 3 см/добу і становить 237 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Басейн р. Дністер:

На лівобережних (Подільських) притоках Дністра загалом відбувались коливання рівнів води та на деяких водпостах днями рівні залишались без змін. За останню добу на більшості водпостів відбувалось коливання рівнів води ±(3-9) см/добу.

Гідрохімічна та гідрогеологічна ситуація

РОВР у Хмельницькій області у 2022 році здійснюватиме роботу по веденню діагностичного та дослідницького моніторингу якості  поверхневих водних ресурсів в басейнах річок Дністра, Південного Бугу та суббасейні річки Прип’ять.

Результати досліджень передаються лабораторією Офісу безпосередньо до БУВРів.

Аналіз  гідрогеологічної  ситуації наведений на основі спостережень  на осушувальних еталонних системах «Хомора» (суббасейн р. Прип’ять) та  Південно-Бузькій  о/с  (басейн р. Південний  Буг). Рівневий режим ґрунтових вод осушуваних угідь області  формувався під впливом метеорологічних факторів та роботи меліоративної мережі.

Глибина залягання ґрунтових вод залишається в інтервалах:

в заплавах річок 0,9-1,4 м від поверхні землі, на надзаплавних терасах  1,4-3,3 м від поверхні землі.

Режим роботи водосховищ

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, П. Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. ГЕС протягом тижня не працювала.   Рівень води перебуває на відмітці 265,61 мБс (НПР=265,50 мБс).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води перебуває на відмітці 202,75 мБс (НПР=203,00 мБс).

– Дністровське водосховище,  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії. Рівень води, в районі гідропоста с. Устя (Кам’янець-Подільський р-н), перебуває на відмітці 119,17 мБС (НПР=121,00 мБС).