Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 20 по 26 квітня 2022 року

розміщено в: Інше | 0

Минулого звітного тижня відбувалось поступове підвищення температури повітря, випадали дощі, місцями інтенсивні та тривалі в часі.

Мінімальні та максимальні значення температури повітря впродовж минулого звітного періоду становили  вдень 9оС…17оС тепла, в нічні періоди 0о.С…9оС тепла.

На річках відмічається стабільний гідрологічний  режим з невеликими коливаннями рівнів води. Опади, що випадали по території області, дещо сприяли невеликому підвищенню рівнів води на  деяких річках, проте суттєвих змін в гідрологічний режим річок не внесли. Згідно даних гідрологічних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (г/п Ямпіль), в переважній більшості днів тижня рівні залишались без змін.  За останню добу рівень дещо підвищився (+3 см/добу) і становить 288 см  над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (г/п Пирогівці), відбувалось коливання  рівня води в залежності від опадів. В останній день рівень підвищився на 10 см/добу і становить 240 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Басейн р. Дністер:

На лівобережних (Подільських) притоках Дністра загалом відбувались коливання рівнів води та на деяких водпостах днями рівні залишались без змін.

За останню добу, на більшості водпостів, відмічається коливання рівнів на ±(5-1)см/добу, з перевагою зростання.

Гідрохімічна та гідрогеологічна ситуація

Аналіз  гідрогеологічної  ситуації наведений на основі спостережень  на осушувальних еталонних системах «Хомора» (суббасейн р. Прип’ять) та  Південно-Бузькій  о/с  (басейн р. Південний  Буг). Рівневий режим ґрунтових вод осушуваних угідь області  формувався під впливом метеорологічних факторів та роботи меліоративної мережі.

Глибина залягання ґрунтових вод залишається в інтервалах:

в заплавах річок 0,8-1,3 м від поверхні землі, на надзаплавних терасах  1,3-3,2 м від поверхні землі.

Режим роботи водосховищ

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, П. Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. ГЕС протягом тижня не працювала.   Рівень води перебуває на відмітці 265,62 мБс (НПР=265,50 мБс).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води перебуває на відмітці 202,84 мБс (НПР=203,00 мБс).

– Дністровське водосховище,  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії. Рівень води Дністровського водосховища,  яке є південною межею території області становить в районі гідропоста с. Устя (Кам’янець-Подільський р-н) 119,10 мБс (НПР 121,00 мБс).

Залишити відповідь