Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 13 по19 липня 2022 року

розміщено в: Інше | 0

Минулий звітний період на Хмельниччині відзначався нестабільними погодними умовами: прохолодні дні чергувались з більш помірно теплими. При цьому максимальні значення температури повітря становили  вдень 26оС…18оС тепла, в нічні періоди 18о.С…12оС тепла. У зазначений період випадали опади – тривалі у часі, в перші дні, і часом та подекуди короткочасні дрібні дощі в наступні дні тижня. Наприкінці звітного періоду антициклон Юрген відтіснив дощову погоду і на території області встановилась комфортна, суха , помірно тепла погода.

За наслідками опадів рівні води в річках, на початку тижня, незначно підвищились в межах русел, з подальшим їх зниженням до попередніх рівнів. Згідно даних водомірних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль), рівні води, в більшості днів залишались без змін. За останню добу рівень води  залишався без змін і становить 283 см  над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

 Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці), відбувалось коливання рівнів води ±(7-6) см/добу, з перевагою зниження. В останній день рівень рівень води  залишався без змін і становить 215 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Басейн р. Дністер:

На лівобережних (Подільських) притоках Дністра загалом відбувались коливання рівнів води ±(3-2) см/добу та на деяких водпостах днями рівні залишались без змін. За останню добу, на більшості водпостів, відмічається зниження рівнів води на 1-3 см/добу та на  деяких г/п рівні залишались без змін.

Гідрохімічна та гідрогеологічна ситуація

Аналіз  гідрогеологічної  ситуації наведений на основі спостережень  на осушувальних еталонних системах «Хомора» (суббасейн р. Прип’ять) та  Південно-Бузькій  о/с  (басейн р. Південний  Буг). Рівневий режим ґрунтових вод осушуваних угідь області  формувався під впливом метеорологічних факторів та роботи меліоративної мережі.

Глибина залягання ґрунтових вод залишається в інтервалах:

в заплавах річок 0,9-1,3 м від поверхні землі, на надзаплавних терасах  1,3-3,2 м від поверхні землі.

Режим роботи водосховищ

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, П. Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. ГЕС протягом тижня не працювала.   Рівень води перебуває на відмітці 265,55 м БС (НПР=265,50 м БС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води перебуває на відмітці 202,57 м БС (НПР=203,00 м БС).

– Дністровське водосховище,  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії. Рівень води водосховища в районі водпоста с. Устя (Кам’янець-Подільський р-н) становить 117,31 м БС (НПР 121,00 м БС).  

Залишити відповідь