Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 27 липня по 02 серпня 2022 року

розміщено в: Інше | 0

Минулий звітний період на Хмельниччині відзначався більш-менш стабільним температурним режимом. На початку та в передостанні дні випадали опади, часом сильні і тривалі в часі. 

Максимальні значення температури повітря становили  вдень 27оС…23оС тепла, в нічні періоди 18о.С…15оС тепла.

Внаслідок опадів на річках відбулось незначне підвищення рівнів води в межах русел. або відзначались невеликі коливання рівні води.

Згідно даних водомірних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль), рівні води, в більшості днів загалом зросли за тиждень на  6 см. За останню добу рівень води  підвищився на 2 см/добу і  становить 286 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

 Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці), відбувалось почергове коливання рівнів води ±(5-2) см/добу, з невеликою перевагою зростання. В останній день рівень води  підвищився на 5 см/добу і  становить 218 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Басейн р. Дністер:

На лівобережних (Подільських) притоках Дністра загалом відбувались коливання рівнів води ±(6-4) см/добу та на деяких водпостах днями рівні залишались без змін. За останню добу, на більшості водпостів, переважно невелике підвищення рівнів води +(6-1) см/добу та на  деяких в/п рівні залишались без змін.

Гідрохімічна та гідрогеологічна ситуація

Аналіз  гідрогеологічної  ситуації наведений на основі спостережень  на осушувальних еталонних системах «Хомора» (суббасейн р. Прип’ять) та  Південно-Бузькій  о/с  (басейн р. Південний  Буг). Рівневий режим ґрунтових вод осушуваних угідь області  формувався під впливом метеорологічних факторів та роботи меліоративної мережі.

Глибина залягання ґрунтових вод залишається в інтервалах:

в заплавах річок 0,9-1,3 м від поверхні землі, на надзаплавних терасах  1,3-3,2 м від поверхні землі.

Режим роботи водосховищ

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, П. Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. ГЕС протягом тижня не працювала.   Рівень води перебуває на відмітці 265,42 мБС (НПР=265,50 мБС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води перебуває на відмітці 202,49 мБС (НПР=203,00 мБС).

– Дністровське водосховище,  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії.

Залишити відповідь