Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 07 по 13 вересня 2022 року

розміщено в: Інше | 0

Впродовж минулого звітного періоду за рахунок  переміщення  активних  атмосферних фронтів  із північного заходу на Хмельниччині змінився характер погоди: було хмарно з періодичним проясненням, випадали дощі, часом інтенсивні та з грозами.

Максимальні значення температури повітря становили  вдень 22оС…16оС тепла, в нічні періоди 12о.С…5оС тепла.

На річках відбувалось коливання рівні води в межах русел, в залежності від погодних умов та опадів.  Згідно даних водомірних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль), рівень води переважно залишався без змін, або в деякі дні рівень води, внаслідок опадів, підвищувався. За останню добу рівень води  підвищився на 8 см/добу і  становить 302 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

 Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці), переважало невеликі коливання рівня води з їх періодичним підвищенням після опадів. В останній день рівень води  знизився на 3 см/добу і  становить 208 см над «0» графіка, при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Басейн р. Дністер:

На лівобережних (Подільських) притоках Дністра загалом відбувались коливання рівнів води в залежності від погодних умов ±(10-6) см/добу та на деяких водпостах днями рівні залишались без змін. За останню добу, на більшості водпостів, коливання рівнів води ±(6-2) см/добу, з перевагою невеликого зростання та на  інших в/п рівні залишались без змін.

Гідрохімічна та гідрогеологічна ситуація

Аналіз  гідрогеологічної  ситуації наведений на основі спостережень  на осушувальних еталонних системах «Хомора» (суббасейн р. Прип’ять) та  Південно-Бузькій  о/с  (басейн р. Південний  Буг). Рівневий режим ґрунтових вод осушуваних угідь області  формувався під впливом метеорологічних факторів та роботи меліоративної мережі. Глибина залягання ґрунтових вод залишається в інтервалах: в заплавах річок 0,8-1,1 м від поверхні землі, на надзаплавних терасах  1,1-3,0 м від поверхні землі.

Режим роботи водосховищ

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, П. Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. ГЕС протягом тижня не працювала.   Рівень води перебуває на відмітці 265,56 мБС (НПР=265,50 мБС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води перебуває на відмітці 202,35 мБС (НПР=203,00 мБС).

– Дністровське водосховище,  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії. Рівень води Дністровського водосховища  становить в районі водпоста с. Устя (Кам’янець-Подільський р-н) 114,69 мБС (НПР 121,00 мБС).

Залишити відповідь