Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 14 по 20 вересня 2022 року

розміщено в: Інше | 0

Впродовж минулого звітного періоду під впливом активних  атмосферних фронтів  на Хмельниччині утримувалась хмарна, відносно прохолодна, дощова погода. Опади різної інтенсивності та тривалості випадали кожен день.

Максимальні значення температури повітря становили  вдень 20оС…13оС тепла, в нічні періоди 15о.С…7оС тепла.

Внаслідок тривалих дощів на річках області сформувався невеликий дощовий паводок з рівнями води в межах русел, без негативних наслідків. На останній день звітного тижня на річці Горинь (суббас. Прип’яті) та деяких малих річках бас. Дністра ще продовжується проходження хвилі невеликого дощового паводку, без негативних наслідків. На інших відбулась стабілізація рівнів води та розпочалось їх зниження.

Згідно даних водомірних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль), внаслідок опадів рівень води загалом за тиждень підвищився на  36 см. За останню добу рівень води  ще підвищився на 8 см/добу і  становить 338 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

 Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці), переважало невеликі коливання рівня води з різким зростанням рівня води після тривалих опадів в передостанній день тижня на 40 см. В останній день рівень води,  після попереднього підвищення, вже знизився на 6 см/добу і  становить 248 см над «0» графіка, при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Басейн р. Дністер:

На лівобережних (Подільських) притоках Дністра загалом відбувались невеликі підвищення рівнів води в залежності від погодних умов та найсуттевіще на р. Збруч – загалом на 37 см. За останню добу на деяких малих річках продовжується зростання рівнів води на 4-8 см/добу, без негативних наслідків. На інших – переважно зниження рівнів води на 1-2 см/добу та на  деяких в/п рівні залишались без змін.

Гідрохімічна та гідрогеологічна ситуація

Аналіз  гідрогеологічної  ситуації наведений на основі спостережень  на осушувальних еталонних системах «Хомора» (суббасейн р. Прип’ять) та  Південно-Бузькій  о/с  (басейн р. Південний  Буг). Рівневий режим ґрунтових вод осушуваних угідь області  формувався під впливом метеорологічних факторів та роботи меліоративної мережі. Глибина залягання ґрунтових вод залишається в інтервалах: в заплавах річок 0,7-1,0 м від поверхні землі, на надзаплавних терасах  1,1-3,0 м від поверхні землі.

Режим роботи водосховищ

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, П. Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. ГЕС протягом тижня не працювала.   Рівень води перебуває на відмітці 265,45 мБС (НПР=265,50 мБС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води перебуває на відмітці 202,38 мБС (НПР=203,00 мБС).

– Дністровське водосховище,  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії. Рівень води Дністровського водосховища  становить в районі водпоста с. Устя (Кам’янець-Подільський р-н) 114,64 мБС (НПР 121,00 мБС).

Залишити відповідь