Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 19 по 25 жовтня 2022 року

розміщено в: Інше | 0

Впродовж минулого звітного періоду погода на Хмельниччині формувалась під впливом атмосферних фронтів, які принесли невеликі дощі, часом з посиленням вітру та зниження температури повітря аж до від’ємних значень.

Максимальні значення температури повітря становили  вдень 14оС…7оС тепла, в нічні періоди 11о.С тепла…1оС морозу.

На річках відбувалось коливання рівні води в межах русел, в залежності від погодних умов та інтенсивності випусків води з рибоводних ставків. Згідно даних водомірних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль), загалом переважало невелике підвищення рівня води. За останню добу рівень води залишався без змін і  становить 298 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

 Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці), відбувались невеликі коливання рівня води із загальним зростанням рівня води внаслідок випуску води з рибоводних ставків. В останній день тижня рівень води знизився на 2 см/добу і  становить 227 см над «0» графіка, при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Басейн р. Дністер:

На лівобережних (Подільських) притоках Дністра загалом відбувались невеликі коливання рівнів води в залежності від погодних умов та інтенсивності випусків води з рибоводних ставків. За останню добу на малих річках відмічається коливання рівнів води в межах ±(3-5) см/добу та на частині в/п рівні залишались без змін.

Гідрохімічна та гідрогеологічна ситуація

Аналіз  гідрогеологічної  ситуації наведений на основі спостережень  на осушувальних еталонних системах «Хомора» (суббасейн р. Прип’ять) та  Південно-Бузькій  о/с  (басейн р. Південний  Буг). Рівневий режим ґрунтових вод осушуваних угідь області  формувався під впливом метеорологічних факторів та роботи меліоративної мережі. Глибина залягання ґрунтових вод залишається в інтервалах: в заплавах річок 0,8-1,1 м від поверхні землі, на надзаплавних терасах  1,1-3,0 м від поверхні землі.

Режим роботи водосховищ

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, П. Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. ГЕС протягом тижня не працювала. Рівень води перебуває на відмітці 265,53 мБС (НПР=265,50 мБС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води перебуває на відмітці 202,46 мБС (НПР=203,00 мБС).

– Дністровське водосховище,  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії. Рівень води Дністровського водосховища  становить в районі водпоста с. Устя (Кам’янець-Подільський р-н) 117,61 мБС (НПР 121,00 мБС).

Залишити відповідь