Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 26 жовтня по 01 листопада 2022 року

розміщено в: Інше | 0

Минулого звітного періоду погоду на Хмельниччині визначав антициклон із центром над Карпатами, що сприяло стабілізації погоди та помітному потеплінню. На тлі  теплої погоди та значного зволоження грунту вранці спостерігались тумани.  Увесь тиждень, після 26 жовтня, опадів не було. Максимальні значення температури повітря становили  вдень 17оС…13оС тепла, в нічні періоди 11о.С…1оС тепла.

На річках відбувалось коливання рівні води в межах русел, в залежності від погодних умов та інтенсивності випусків води з рибоводних ставків. Згідно даних водомірних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль), загалом переважало невелике коливання рівня води. За останню добу рівень води залишався без змін і  становить 298 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

 Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці), відбувались коливання рівня води від погодних умов та інтенсивності випусків води з рибоводних ставків, з загальною перевагою до зниження рівня води. В останній день тижня рівень води знизився на 4 см/добу і  становить 221 см над «0» графіка, при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Басейн р. Дністер:

На лівобережних (Подільських) притоках Дністра загалом відбувались невеликі коливання рівнів води в залежності від погодних умов та інтенсивності випусків води з рибоводних ставків. За останню добу на малих річках відмічається коливання рівнів води в межах ±(1-4) см/добу та на частині в/п рівні залишались без змін.

Гідрохімічна та гідрогеологічна ситуація

Аналіз  гідрогеологічної  ситуації наведений на основі спостережень  на осушувальних еталонних системах «Хомора» (суббасейн р. Прип’ять) та  Південно-Бузькій  о/с  (басейн р. Південний  Буг). Рівневий режим ґрунтових вод осушуваних угідь області  формувався під впливом метеорологічних факторів та роботи меліоративної мережі. Глибина залягання ґрунтових вод залишається в інтервалах: в заплавах річок 0,8-1,1 м від поверхні землі, на надзаплавних терасах  1,1-3,0 м від поверхні землі.

Режим роботи водосховищ

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, П. Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. ГЕС протягом тижня не працювала. Рівень води перебуває на відмітці 265,60 мБС (НПР=265,50 мБС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води перебуває на відмітці 202,44 мБС (НПР=203,00 мБС).

– Дністровське водосховище,  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії. Рівень води Дністровського водосховища  становить в районі водпоста с. Устя (Кам’янець-Подільський р-н) 116,98 мБС (НПР 121,00 мБС).

Залишити відповідь