Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 21 по 27 грудня 2022 року

розміщено в: Інше | 0

Впродовж минулого звітного періоду на Хмельниччині переважала хмарна, прохолодна погода, з більш-менш стабільними температурами повітря, туманами та мрякою. Опади випадали у вигляді дрібного дощу і переважно протягом другої половини звітного періоду. На початок тижня сніговий покрив становив біля 6-1 см, а вже під кінець тижня сніговий покрив розтанув повністю.

Максимальні та мінімальні значення температури повітря становили  вдень 5оС тепла …1оС морозу, в нічні періоди 4о.С тепла …2оС морозу.

На річках відбувалось коливання рівні води в межах русел, в залежності від погодних умов. Льодові явища на штучних водних об’єктах області спостерігаються у вигляді льодоставу. Річки вільні від льоду. Згідно даних водомірних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (г/п Ямпіль) впродовж тижня відмічалось коливання рівнів води з невеликим загальним підвищенням. На кінець тижня рівень води становить 359 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (г/п Пирогівці) коливання рівнів води з загальною перевагою зниження за тиждень на 12 см. На кінець звітного періоду рівень води становить 230 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Басейн р. Дністер:

На лівобережних притоках р. Дністер відбувалось коливання  рівнів води з максимальною інтенсивністю ±(1-9) см/добу, або на іншій частині водпостів, в окремі дні, рівні залишались без змін. За останню добу на вказаних притоках відмічається переважно коливання рівнів води в межах ±3 см/добу, та на  деяких в/п рівні залишались без змін.

Гідрохімічна та гідрогеологічна ситуація

Аналіз  гідрогеологічної  ситуації наведений на основі спостережень  на осушувальних еталонних системах «Хомора» (суббасейн р. Прип’ять) та  Південно-Бузькій  о/с  (басейн р. Південний  Буг). Рівневий режим ґрунтових вод осушуваних угідь області  формувався під впливом метеорологічних факторів та роботи меліоративної мережі. Глибина залягання ґрунтових вод залишається в інтервалах: в заплавах річок 0,8-1,0 м від поверхні землі, на надзаплавних терасах  1,0-2,9 м від поверхні землі.

Режим роботи водосховищ

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, П. Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. ГЕС протягом тижня не працювала. Рівень води перебуває на відмітці 265,65 мБС (НПР=265,50 мБС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води перебуває на відмітці 202,39 мБС (НПР=203,00 мБС).

– Дністровське водосховище,  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії. Рівень води Дністровського водосховища  становить в районі водпоста с. Устя (Кам’янець-Подільський р-н) 113,90 мБС (НПР 121,00 мБС).

Залишити відповідь