Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 8 по 14 березня 2023 року

розміщено в: Інше, Новини | 0

Впродовж минулого періоду на Хмельниччині спостерігалась помірно прохолодна погода, місцями випадав дощ і мокрий сні. В останні дні тижня, внаслідок антициклональної діяльності та підвищення атмосферного тиску, опади припинились та підвищилась температура повітря. Максимальні та мінімальні значення температури повітря становили вдень 2°C…13°C тепла, в нічні періоди 5°C тепла…2°C морозу.

На річках відбувалось коливання рівнів води в межах їх русел в залежності від погодних умов. На водних об’єктах льодові явища відсутні.

Згідно даних водомірних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль), в більшості днів тижня, відбувались незначні коливання рівня води. За останню добу рівень підвищився на 2 см/добу і становить 290 см над «0» графіка, при виході води на заплаву 537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці) протягом тижня спостерігались невеликі коливання рівнів води без загальної значної зміни рівня води. За останню добу рівень води знизився на 2 см/добу і становить 227 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.

Басейн р. Дністер:

На лівобережних притоках р. Дністер відбувалось коливання  рівнів води ±(5-3) см/добу, або на іншій частині водпостів рівні, днями, залишались без змін. За останню добу на вказаних притоках коливання рівнів води ±(3-1) см/добу та на частині в/п рівні залишались без змін.

Режим роботи найбільших водосховищ

Дані про рівні води найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

 Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. ГЕС протягом тижня не працювала, припливні води скидаються через водоскид. Рівень води перебуває на відмітці 265,63 мБС (НПР=265,50 мБС).

Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води перебуває на відмітці 202,66 мБС (НПР=203,00 мБС).

Дністровське водосховище, яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії. Рівень води в районі с. Жванець Кам’янець-Подільського району перебуває на відмітці 121,36 мБС (НПР=121,00 мБС).

Залишити відповідь