Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 29 березня по 04 квітня 2023 року

розміщено в: Інше, Новини | 0

Початок минулого звітного періоду на Хмельниччині відзначався помірно прохолодною, морозною погодою. На території області в суббас. Прип’яті та бас. П.Бугу випадав сніг та снігова крупа (до 1-3 см). В наступні дні, під впливом активного переміщення повітряних мас середземноморського походження, відбулось підвищення температури повітря, сніг розтанув та по всій території області щоденно випадали помірні дощі. Загалом початок квітня характеризується як прохолодний, нестійкий та вологий. Максимальні та мінімальні значення температури повітря на тижні становили: вдень 2°C морозу…11°C тепла, в нічні періоди 5°C тепла…3°C морозу.

На річках відбувалось коливання рівнів води в межах їх русел в залежності від погодних умов. Після випадіння дощів, у другій половині тижня, на річках відбувається невелике підняття рівнів води в межах русел, без негативних наслідків. На водних об’єктах льодові явища відсутні. Згідно з даними водомірних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль), в більшості днів тижня, відбувалось коливання рівня води ±(8-2) см/добу, без істотних змін рівня на кінець звітного тижня. За останню добу рівень підвищився на 3 см/добу і становить 305 см над «0» графіка, при виході води на заплаву 537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці) протягом тижня спостерігались коливання рівня води з невеликим загальним їх зростанням на 7 см. За останню добу рівень води підвищився на 1 см/добу і становить 245 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.

Басейн р. Дністер:

На лівобережних притоках р. Дністер відбувалось коливання рівнів води з перевагою незначного підвищення внаслідок випадіння дощів, на іншій частині водпостів рівні залишались без змін. За останню добу на вказаних притоках переважно невелике зростання рівнів води на 2-7 см/добу.

Режим роботи найбільших водосховищ

Дані про рівні води найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. ГЕС протягом тижня не працювала, припливні води скидаються через водоскид. Рівень води перебуває на відмітці 265,57 мБС (НПР=265,50 мБС). Водосховище поступово наповнюється.

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн м3) працює за спеціальним режимом згідно з правилами експлуатації та дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води перебуває на відмітці 202,76 мБС (НПР=203,00 мБС).

– Дністровське водосховище, яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії.

Залишити відповідь