Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 31 травня по 06 червня 2023 року

розміщено в: Новини | 0

На Хмельниччині минулого звітного періоду прогноз погоди майже не змінився, домінувала сонячна, суха погода. Спостерігалися значні коливання температури. Переважало безхмарне небо без істотних опадів, з помірним вітром змінних напрямків у 2-6 м/с.

Мінімальні та максимальні значення температури повітря на тижні становили: вдень 6,8°С…25,9°С тепла, в нічні періоди 10,0°С…12,2°С тепла.

На річках області вода в межах русел річок та відбувається коливання рівнів води, з перевагою зниження після проходження хвилі дощового паводку.

Згідно даних водомірних постів Хмельницького ЦГМ, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль), впродовж тижня відбувалось поступове зниження рівня води та за останні дні рівні залишались без змін. За останню добу рівень знизився і становить 282 см над «0» графіка, при виході води на заплаву 537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці) протягом тижня рівні води залишались переважно без змін. За останню добу рівень не змінився і становить 221 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Басейн р. Дністер:

На лівобережних притоках р. Дністер, впродовж тижня, відбувалось коливання рівнів води з перевагою спаду, або на іншій частині водпостів, днями, рівні залишались без змін. За останню добу на вказаних притоках Дністра відбувається невелике коливання рівнів води в межах ±(7-1) см/добу та на деяких водпостах рівні залишались без змін.

Дані про рівні води найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

  • Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,46 мБС (НПР=265,50 мБС).
  • Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води перебуває на відмітці 202,68 мБС (НПР=203,00 мБС).
  • Дністровське водосховище, яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії.

Залишити відповідь