Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 06 червня по 13 червня 2023 року

розміщено в: Новини | 0

Минулого звітного періоду безхмарне сонячне небо на Хмельниччині змінилося на хмарну погоду з помірними дощами та відчутним зниженням температури повітря. Вітер не створював дискомфорту, був помірним, зі швидкістю у 1-7 м/с та змінних напрямків.

Мінімальні та максимальні значення температури повітря на тижні становили: вдень 8,1°С…26,4°С тепла, в нічні періоди 9,2°С…10,4°С тепла.

На річках області вода в межах русел річок та відбувається коливання рівнів води, з перевагою зниження.

Згідно даних водомірних постів Хмельницького ЦГМ, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль), впродовж тижня відбувалось поступове зниження рівня води та за останні дні рівні залишались без змін. За останню добу рівень піднявся і становить 285 см над «0» графіка, при виході води на заплаву 537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці) протягом тижня рівні води залишались переважно без змін. За останню добу рівень піднявся і становить 227 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.

Басейн р. Дністер:

На лівобережних притоках р. Дністер, впродовж тижня, відбувалось коливання рівнів води з перевагою спаду, або на іншій частині водпостів, днями, рівні залишались без змін. За останню добу на вказаних притоках Дністра відбувається невелике підвищення рівнів води в межах ±(2-1) см/добу та на деяких водпостах рівні залишались без змін.

Дані про рівні води найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

  • Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,45 мБС (НПР=265,50 мБС).
  • Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води перебуває на відмітці 202,64 мБС (НПР=203,00 мБС).
  • Дністровське водосховище, яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії.

Залишити відповідь