Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з  28 червня по 04 липня 2023 року

розміщено в: Новини | 0

Впродовж вказаного періоду на Хмельниччині втримувалась нестійка та дощова погода, часом з грозами та рвучким вітром. На тижні температура повітря була комфортною та вже з перших днів липня місяця  відбулось підвищення температури – аж до спеки.

Мінімальні та максимальні значення температури повітря на тижні становили:  вдень 180С…280С тепла, в нічні періоди 120С…180С тепла.

На річках області незначні коливання рівнів води в межах русел річок з ознаками встановлення меженних рівнів води. Згідно даних водомірних постів Хмельницького ЦГМ, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль), в переважній більшості днів впродовж тижня рівні залишались без змін. За останню добу рівень залишався без змін і становить 285 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці) протягом тижня переважав спад рівні води. Загалом спад рівня води за тиждень склав 9 см. За останню добу рівень знизився на 2 см/добу і становить 221 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.

Басейн р. Дністер:

На лівобережних притоках р. Дністер, впродовж тижня, відбувалось  коливання  рівнів води з незначною загальною перевагою спаду, або на іншій частині водпостів, днями, рівні залишались без змін. За останню добу на вказаних притоках Дністра відбувається невелике коливання рівнів води інтенсивністю ±(3-2) см/добу та на деяких водпостах рівні залишались без змін.

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,46 мБС (НПР=265,50 мБС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Відповідно до дозволу на спецводокористування ХАЕС проводився забір води з р. Горинь для поповнення  водойми-охолоджувача. Рівень води водойми перебуває на відмітці 202,60 мБС (НПР=203,00 мБС).

– Дністровське водосховище,  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії.

Залишити відповідь