Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 05 по 11 липня 2023 року

розміщено в: Новини | 0

Впродовж вказаного тижня на Хмельниччині за відсутності стабільного антициклону зберігалась нестійка атмосфера з дощами та грозами, часом з поривами вітру. Спека трохи спала та відбулось зниження температури повітря в нічні години з 17-18°С до 13-15°С.

Мінімальні та максимальні значення температури повітря на тижні становили: вдень 23°С…27°С тепла, в нічні періоди 13°С…18°С тепла.

На річках області відбувались незначні коливання рівнів води в межах русел річок з перевагою зниження. Згідно даних водомірних постів Хмельницького ЦГМ, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

➡️Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль), впродовж тижня, в залежності від погодних умов, відбувалось почергове підвищення та спад рівня води, або рівень залишався без змін. За останню добу рівень знизився на 2 см/добу і становить 285 см над «0» графіка, при виході води на заплаву 537 см.

➡️Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці) протягом тижня, внаслідок опадів, переважало зростання рівня води. Загалом підвищення рівня води за тиждень склало 9 см. За останню добу рівень знизився на 5 см/добу і становить 230 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.

➡️Басейн р. Дністер:

На лівобережних притоках р. Дністер, впродовж тижня, відбувалось коливання рівнів води з загальною перевагою зниження, або на іншій частині водпостів, днями, рівні залишались без змін. За останню добу на вказаних притоках Дністра відбувається невелике зниження рівнів води інтенсивністю 1-3 см/добу та на деяких водпостах рівні залишались без змін.

Дані про рівні води найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

? Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,49 мБС (НПР=265,50 мБС).

? Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та дозволу на спеціальне водокористування. Відповідно до дозволу на спецводокористування ХАЕС проводився забір води з р. Горинь для поповнення водойми-охолоджувача. Рівень води водойми перебуває на відмітці 202,55 мБС (НПР=203,00 мБС).

? Дністровське водосховище, яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії.

Залишити відповідь