Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з  12 по 18 липня 2023 року

розміщено в: Новини | 0

В зв’язку з  переміщенням активних атмосферних фронтів з Західної Європи 13-14 липня  на Хмельниччині відбулось ускладнення  погодних умов:  збільшилась хмарність, місцями випадали короткочасні дощі, спостерігалось відчутне зниження денної температури повітря на 6-7°С. А вже на вихідних та з початку календарного тижня погода була сонячною та по-липневому спекотною і сухою. Останньої доби захмарило, випадали короткочасні зливові дощі з грозами.

Мінімальні та максимальні значення температури повітря на тижні становили:  вдень 200С…310С тепла, в нічні періоди 130С…190С тепла.

На річках, які протікають на території області, вода перебуває в межах русел річок з невеликою загальною перевагою до зниження рівнів води.

Згідно даних водомірних постів Хмельницького ЦГМ, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль), впродовж тижня, в більшості днів, рівень води залишався без змін. За останню добу рівень також залишався без змін і становить 285 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці) протягом тижня відслідковувався спад рівня води. Загалом зниження рівня води за тиждень склало 15 см. За останню добу рівень знизився на 2 см/добу і становить 215 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.

Басейн р. Дністер:

На лівобережних притоках р. Дністер, впродовж тижня, відбувалось  коливання  рівнів води в залежності від погодних умов, або на іншій частині водпостів, днями, рівні залишались без змін. За останню добу, внаслідок опадів, на частині притоків Дністра відбувається невелике підвищення рівнів води на 2-7 см/добу та на деяких водпостах рівні залишались без змін.

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,48 мБС (НПР=265,50 мБС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Відповідно до дозволу на спецводокористування ХАЕС проводився забір води з р. Горинь для поповнення  водойми-охолоджувача. Рівень води водойми перебуває на відмітці 202,52 мБС (НПР=203,00 мБС).

– Дністровське водосховище,  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії.

Залишити відповідь