Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з  19 по 25 липня 2023 року

розміщено в: Новини | 0

Впродовж першої половини вказаного періоду на Хмельниччини зберігався мінливий характер погоди з чергуванням сухої та вологої погоди. З 23 липня територію області накрив антициклон Hermiona, який зрушив дощі та приніс комфортну погоду.

Мінімальні та максимальні значення температури повітря на тижні становили:  вдень 230С…270С тепла, в нічні періоди 140С…180С тепла.

На річках, які протікають на території області, вода перебуває в межах русел річок з коливаннями в залежності від погодних умов. Згідно даних водомірних постів Хмельницького ЦГМ, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль), впродовж тижня, зростання рівня води після дощів, змінилось на його спад. За останню добу рівень залишався без змін і становить 290 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці) протягом тижня відбувались коливання рівня води без загальної істотної зміни рівня за тиждень. За останню добу рівень знизився на 4 см/добу і становить 213 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.

Басейн р. Дністер:

На лівобережних притоках р. Дністер, впродовж тижня, відбувалось  коливання  рівнів води в залежності від погодних умов, з перевагою спаду, або на іншій частині водпостів, днями, рівні залишались без змін. За останню добу на частині притоків Дністра відбувається невелике зниження рівнів води на 1-3 см/добу та  на р. Збруч (в/п с.Завалля, ГЕС) рівень знизився на 35 см. На деяких в/п рівні залишались без змін.

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,46 мБС (НПР=265,50 мБС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Відповідно до дозволу на спецводокористування ХАЕС проводився забір води з р. Горинь для поповнення  водойми-охолоджувача. Рівень води водойми перебуває на відмітці 202,49 мБС (НПР=203,00 мБС).

– Дністровське водосховище,  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії.

Залишити відповідь