Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з  26 липня по 01 серпня 2023 року

розміщено в: Новини | 0

Минулий період, як і попередній, відзначався мінливим характером погоди: після опадів відбулось відчутне зниження денної температури повітря на 8-140С, нічної – на 3-60С. Проте останні дні тижня були теплими, випадали помірні та місцями короткочасні зливові опади.

Мінімальні та максимальні значення температури повітря на тижні становили:  вдень 230С…270С тепла, в нічні періоди 140С…180С тепла.

На річках, які протікають на території області, вода перебуває в межах русел річок з коливаннями в залежності від погодних умов. Згідно даних водомірних постів Хмельницького ЦГМ, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль), впродовж тижня, почергове зростання, або спад рівня води внаслідок впливу опадів без загальної зміни рівня за тиждень. За останню добу рівень залишався без змін і становить 291 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці) протягом тижня відбувались коливання рівня води, в залежності від погодних умов, без загальної істотної зміни рівня за тиждень. За останню добу рівень підвищився на 7 см/добу і становить 212 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.

Басейн р. Дністер:

На лівобережних притоках р. Дністер, впродовж тижня, відбувалось  коливання  рівнів води в залежності від погодних умов, або на іншій частині водпостів, днями, рівні залишались без змін. За останню добу на частині притоків Дністра відбувається невелике коливання рівнів води ±(2-3) см/добу та на деяких в/п рівні залишались без змін.

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,45 мБС (НПР=265,50 мБС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Відповідно до дозволу на спецводокористування ХАЕС проводився забір води з р. Горинь для поповнення  водойми-охолоджувача. Рівень води водойми перебуває на відмітці 202,44 мБС (НПР=203,00 мБС).

– Дністровське водосховище,  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії.

Залишити відповідь