Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 23 по 29 серпня 2023 року

розміщено в: Новини | 0

Впродовж вказаного минулого періоду, як і попереднього, тривала стійка хвиля дуже спекотної, сухої погоди з температурою повітря, що піднімалась вдень до позначки 33°-34°С, Істотних опадів на території області не спостерігалось, лише місцями подекуди часом випадали короткочасні дрібні опади. Мінімальні та максимальні значення температури повітря на тижні становили:  вдень 26°С…34°С тепла, в нічні періоди 13°С…20°С тепла.

За даними спостережень водомірних постів облгідрометцентру, рівні води на річках області знаходились в межах русел з незначними добовими коливаннями ±(0-7) см/добу. На поверхневих водотоках триває глибока літня межень, з ознаками пересихання окремих ділянок деяких струмків та потічків. Високі температури повітря, сприяли прогріванню води, інтенсивному розвитку водоростей, інших водних рослин, які зменшують пропускну спроможність русел річок. На окремих ділянках малих річок та на штучних водних об’єктах спостерігається “цвітіння води”, що призводить до погіршення якості поверхневих вод.

Згідно даних водомірних постів Хмельницького ЦГМ, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль) – впродовж тижня коливання рівня води ±(1-2) см/добу, або в інші дні рівень води залишався без змін, без істотної зміни рівня води за тиждень.

За останню добу рівень залишався без змін і становить 287 см «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці) – впродовж тижня, в більшості днів, рівень води залишався без змін, або в інші дні рівень дещо знижувався, без значної зміни рівня води за тиждень.

За останню добу рівень залишався без змін і становить 189 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.

Басейн р. Дністер:

На лівобережних притоках р. Дністер встановились меженні рівні води та відбувалось їх коливання, з невеликою перевагою спаду, або на іншій частині водомірних постів, днями, рівні залишались без змін. За останню добу на більшій частині притоків Дністра рівні залишались без змін, та на іншій частині невеликі зниження рівнів води на 1-7 см/добу.

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3, бас. Південного Бугу) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,32 м БС (НПР=265,50 м БС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3, суббас. Прип’яті) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води водойми перебуває на відмітці 202,37 м БС (НПР=203,00 м БС).

– Дністровське водосховище (бас. Дністра),  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії.

Залишити відповідь