Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з  30 серпня по 05 вересня 2023 року

розміщено в: Новини | 0

Після аномальної тривалої серпневої спеки нарешті температура повітря  на Хмельниччині знизилась до комфортної. По території області днями випадали зливові дощі, часом з поривами вітру, місцями випадали дрібні, тривалі опади.

Мінімальні та максимальні значення температури повітря на тижні становили:  вдень 350С…190С тепла, в нічні періоди 190С…90С тепла.

На річках, які протікають на території області, триває літньо-осіння межень. За даними спостережень водомірних постів облгідрометцентру, рівні води на річках області знаходились в межах русел з незначними добовими коливаннями ±(0-8) см/добу в залежності від погодних умов. На окремих ділянках малих річок та на штучних водних об’єктах відбувається цвітіння води.

Згідно даних водомірних постів Хмельницького ЦГМ, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль) – впродовж тижня коливання рівня води ±(1-2) см/добу, з перевагою зростання, або в деякі дні рівень води залишався без змін. Загальна зміна рівня дорівнювала  -3 см.

За останню добу рівень залишався без змін і становить 290 см «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці) – впродовж тижня, в більшості днів відбувалось коливання рівня води в залежності від погодних умов (опадів), з невеликою перевагою підвищення. Загалом за тиждень рівень зріс на 8 см. За останню добу рівень підвищився на 3 см/добу і становить 197 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.

Басейн р. Дністер:

На лівобережних притоках р. Дністер спостерігаються рівні літньо-осінньої меженні та відбувалось незначне їх коливання, з загальною невеликою перевагою зростання, або на іншій частині водомірних постів, днями, рівні залишались без змін. За останню добу на більшій частині притоків Дністра коливання рівнів води ±(1-2) см/добу.

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3, бас. Південного Бугу) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,39 м БС (НПР=265,50 м БС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3, суббас. Прип’яті) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води водойми перебуває на відмітці 202,35 м БС (НПР=203,00 м БС).

– Дністровське водосховище (бас. Дністра),  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії.

Залишити відповідь