Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з  13 по 19 вересня 2023 року

розміщено в: Новини | 0

Минулого звітного періоду на Хмельниччині зберігалась комфортна свіжа погода. При цьому вдень показники ще нагадували відгомони літа. Локальні короткочасні дощі з грозами здебільшого випадали в першій половині тижня через атмосферну фронтальну діяльність.

На річках, які протікають на території області, триває літньо-осіння межень. На поверхневих водних об’єктах зберігаються процеси цвітіння води. З рибоводних ставках розпочався випуск води для проведення облову риби, що сприятиме поліпшенню екологічного стану річок в сухий осінній період.

За даними спостережень водомірних постів облгідрометцентру, рівні води на річках області знаходились в межах русел з невеликими добовими коливаннями.

Згідно даних водомірних постів Хмельницького ЦГМ, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль) – впродовж тижня поступове невелике зростання рівня води. Загальна зміна рівня за звітний період дорівнювала  +10 см. За останню добу рівень залишався без змін і становить 306 см «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:                                    

На р. П.Буг (в/п Пирогівці) – впродовж тижня, в більшості днів, відбувалось коливання рівня води в залежності від погодних умов та екологічного попуску води з Хмельницького водосховища та ставків, з невеликою тенденцією до підвищення. Загалом за тиждень рівень зріс на 7 см. За останню добу рівень знизився на 1 см/добу і становить 202 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.

Басейн р. Дністер:

На водомірних постах лівобережних притоків р. Дністер зберігаються рівні літньо-осінньої меженні та відбувалось незначне їх коливання інтенсивністю ±(1-7) см/добу, або на деяких водомірних постах, днями, рівні залишались без змін. За останню добу на більшій частині притоків Дністра рівні води переважно залишались без змін та на інших в/п коливання рівнів ±(2-3) см/добу.

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3, бас. Південного Бугу) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 264,95 м БС (НПР= 264,95 м БС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3, суббас. Прип’яті) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води водойми перебуває на відмітці 202,27 м БС (НПР=203,00 м БС).

– Дністровське водосховище (бас. Дністра),  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії.

Залишити відповідь