Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 03 жовтня по 10 жовтня 2023 року

розміщено в: Новини | 0

На Хмельниччині минулого звітного періоду прогноз погоди майже не змінився, була відносно тепла, суха погода. Спостерігалися значні коливання  температури. Температура знаходилась в межах  +1,20С…20,50С. Наприкінці звітного періоду навіть відмічалося зниження температурних показників. Переважало безхмарне небо з помірним вітром змінних напрямків  у 1-7 м/с, з поривами до 15-18м/с. Без істотних опадів, однак мали місце нетривалі зливові дощі.

На річках, які протікають на території області, триває літньо-осіння межень. З деяких рибоводних ставків та рибогосподарських технологічних водойм розпочався випуск води для проведення облову риби, що має сприяти поліпшенню санітарно-екологічного стану річок в посушливий осінній період.

          За даними спостережень водомірних постів облгідрометцентру, рівні води на річках області знаходились в межах русел з невеликими добовими коливаннями.

Згідно даних водомірних постів Хмельницького ЦГМ, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль) – впродовж тижня відбувалось поступове невелике зниження рівня води. Загальна зміна рівня за звітний період дорівнювала  -7 см.

За останню добу рівень залишився незмінним і становить 290 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці) – впродовж тижня відбувалось поступове невелике зниження рівня води. Загальна зміна рівня за звітний період дорівнювала  -3 см. За останню добу рівень залиши-вся незмінним і становить 194 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.

Басейн р. Дністер:

На водомірних постах лівобережних притоків р. Дністер зберігаються рівні літньо-осінньої меженні та відбувалось незначне їх коливання максима-льною інтенсивністю ±(1-5) см/добу, або на деяких водомірних постах, днями, рівні залишались без змін. За останню добу відмічались невеликі коливання рівнів ±(1-3) см/добу та на деяких в/п рівні води залишались без змін.

Дані про рівні води   водосховищ та їх наповнення, у розрізі басейнів річок Дністер, П. Буг та суббасейну річки Прип’ять, наведено в додатку. 

Найбільші водосховища в області:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3, бас. Південного Бугу) працює за режимами встановленими по басейну р. П. Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,44 м БС (НПР=265,50 м БС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3, суббас. Прип’яті) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води водойми перебуває на відмітці 202,18 м БС (НПР=203,00 м БС).

– Дністровське водосховище (бас. Дністра),  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії.

Залишити відповідь