Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка  з  01 по 07 листопада 2023 року

розміщено в: Новини | 0

Впродовж вказаного періоду на Хмельниччини зберігався більш-менш стабільний, без істотних температурних змін характер погоди. Натомість переважала сезонна осіння погода з чергуваннями сухих та вологих періодів  з помірними опадами.

Температура повітря, яка була дещо вищою за кліматичну норму, вимірювалась в межах від 50С… до 140С тепла.

На річках, які протікають на території області, відбувалось коливання рівнів води в межах їх русел в залежності від погодних умов та випуску води з деяких рибоводних ставків та рибогосподарських технологічних водойм згідно встановлених режимів роботи, для проведення облову риби.

Згідно даних водомірних постів Хмельницького ЦГМ, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль) – в більшості днів впродовж тижня відбувалось невелике поступове зниження рівня води, або в деякі дні рівень залишався без змін. Загальна зміна рівня за звітний період незначна і дорівнювала -10 см. За останню добу рівень знизився на 2 см/добу і становить 288 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці) – впродовж звітного тижня переважало невелике зниження рівня води. Загалом, в порівняні з початком звітного періоду, рівень води знизився на 6 см. За останню добу рівень знизився на 8 см/добу і становить 203 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.

Басейн р. Дністер:

На водомірних постах лівобережних притоків р. Дністер відбувалось коливання рівнів води в залежності від погодних умов та випуску води з деяких рибоводних ставків та рибогосподарських технологічних водойм з інтенсивністю коливань ±(1-6) см/добу, або на деяких водомірних постах, днями, рівні залишались без змін. За останню добу, в більшості випадків вимірювань, відмічається невелике зниження рівнів води на 1-3 см/добу, та на деяких в/п рівні залишались без змін.

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3, бас. Південного Бугу) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,54 м БС (НПР=265,50 м БС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3, суббас. Прип’яті) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води водойми перебуває на відмітці 202,20 м БС (НПР=203,00 м БС).

– Дністровське водосховище (бас. Дністра),  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії.

Залишити відповідь