Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з  15 по 21 листопада 2023 року

розміщено в: Новини | 0

Початок вказаного періоду був дощовим, з позитивною температурою повітря. З 18 листопада, в зв’язку з  переміщенням активного західного циклону, на Хмельниччині відбулось ускладнення погодних умов:  температура повітря знизилась до невеликих «мінусів», випав перший сніг. Внаслідок в західній частині території області утворився нестійкий сніговий покрив шаром 1-2 см. Температура повітря перебувала в межах від 90С тепла до 40С морозу.

На річках, які протікають на території області, відбувалось коливання рівнів води в межах їх русел в залежності від погодних умов.

Згідно даних водомірних постів Хмельницького ЦГМ, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль) – впродовж тижня рівень води майже на змінився, лише відбувались незначні коливання рівня. За останню добу рівень залишався без змін і становить 282 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці) – відбувалось коливання рівня води ±(2-1) см/добу, без істотної зміни відміток рівня впродовж звітного тижня, За останню добу рівень залишався без змін і становить 208 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.

Басейн р. Дністер:

На водомірних постах лівобережних притоків р. Дністер відбувалось коливання рівнів води ±(5-2) см/добу та на деяких водомірних постах, днями, рівні залишались без змін. За останню добу, на більшості водпостів рівні залишались без змін, та на деяких в/п відмічається невелике підвищення рівнів води на 2-3 см/добу.

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3, бас. Південного Бугу) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,47 м БС (НПР=265,50 м БС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3, суббас. Прип’яті) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води водойми перебуває на відмітці 202,23 м БС (НПР=203,00 м БС).

– Дністровське водосховище (бас. Дністра),  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії.

Залишити відповідь