Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 10 по 16 січня 2024 року

розміщено в: Новини | 0

Минулого періоду холодна погода, яка встановилася на території Хмельницької області наприкінці першої декади січня, поступово змінилася на більш м’яку з помірними нічними морозами і опадами в вигляді снігу та мокрого снігу. Внаслідок опадів сніговий покрив на території області поповнюється, ущільнюється і становить 4-13 см, а саме:

 • суббас. Прип’яті = 10-13 см;
 • бас П.Бугу = 13-10 см;
 • бас. Дністра = 9-4 см.
  Температура повітря перебувала в межах від 1°С тепла до 12°С морозу.
  На річках, які протікають на території області, відбуваються невеликі коливання рівнів води в межах русел річок. На водних об’єктах продовжуються процеси льодоутворення: на річках – забереги, місцями тонкий лід; на штучних водних об’єктах суцільний льодостав.
 • Згідно даних водомірних постів Хмельницького ЦГМ, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:
  Суббасейн р. Прип’ять:
  На річці Горинь (в/п Ямпіль) – впродовж тижня відбувались коливання рівня води, без істотної загальної зміни рівня за звітний період. За останню добу рівень підвищився на 2 см/добу і становить 281 см над «0» графіка, при виході води на заплаву 537 см.
  Басейн р. Південний Буг:
  На р. П.Буг (в/п Пирогівці) – в більшості днів звітного періоду рівень води знижувався та в окремі дні залишався без змін. Загалом, за тиждень, рівень води знизився на 11 см. За останню добу рівень знизився на 4 см/добу і становить 216 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.
  Басейн р. Дністер:
  На водомірних постах лівобережних притоків р. Дністер відбувались коливання рівнів води в межах русел річок інтенсивністю ±(1-5) см/добу, з невеликою перевагою спаду та на деяких водомірних постах, днями, рівні залишались без змін. За останню добу, на більшості водпостів, відмічається коливання рівнів ±(1-5) см/добу та на інших в/п рівні води залишались без змін.

  Дані про рівні води найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:
 • Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3, бас. Південного Бугу) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,60 м БС (НПР=265,50 м БС).
 • Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3, суббас. Прип’яті) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та дозволу на спеціальне водокористування. Відповідно до дозволу на спецводокористування ХАЕС здійснюється забір води з р. Горинь для поповнення водойми-охолоджувача. Рівень води водойми перебуває на відмітці 202,40 м БС (НПР=203,00 м БС).
 • Дністровське водосховище (бас. Дністра), яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії.

Залишити відповідь