Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 17 по 23 січня 2024 року

розміщено в: Новини | 0

Минулий період розпочинався з потепління, опадів у вигляді снігу та днями – дрібного дощу. Перерва в опадах та чергове похолодання надійшли наприкінці звітного тижня. Сніговий покрив на території області частково станув, ущільнився і становить  2-7 см, а саме:

  • суббас. Прип’яті = 4-6 см;
  • бас П.Бугу = 7-6 см;
  • бас. Дністра = 5-2 см.

Температура повітря перебувала в межах від  90С морозу до 50С тепла.

На річках, які протікають на території області, відбуваються невеликі коливання рівнів води в межах русел річок. На штучних водних об’єктах суцільний льодостав вкритий шаром снігу, на річках – тонкий лід.

Згідно даних водомірних постів Хмельницького ЦГМ, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль) – впродовж тижня відбувались коливання рівня води, з невеликим загальним зростанням рівня на 4 см. За останню добу рівень залишався без змін і становить 285 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці) – в більшості днів звітного періоду відмічались коливання рівня води з перевагою спаду. Загалом, за тиждень, рівень води знизився на 6 см. За останню добу рівень залишався без змін і становить 210 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.

Басейн р. Дністер:

На водомірних постах лівобережних притоків р.Дністер відбувались коливання рівнів води в межах русел річок інтенсивністю ±(1-4) см/добу та на деяких водомірних постах, днями, рівні залишались без змін. За останню добу, на  більшості водпостів, відмічається коливання рівнів ±1 см/добу та на в/п Тимків підвищення рівня на 13 см/добу, що викликане накопиченням снігу та наростанням льодового покриву на р. Ушиця.

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3, бас. Південного Бугу) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,60 м БС (НПР=265,50 м БС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3, суббас. Прип’яті) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Відповідно до дозволу на спецводокористування ХАЕС здійснюється забір води з р. Горинь малим насосом, для поповнення  водойми-охолоджувача. Рівень води водойми перебуває на відмітці 202,44 м БС (НПР=203,00 м БС).

– Дністровське водосховище (бас. Дністра),  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії.

Залишити відповідь