Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з   31 січня по 06 лютого 2024 року

розміщено в: Новини | 0

На минулому тижні помірно морозна, днями ясна погода, поступилася вогкій, теплій, з опадами у вигляді мокрого снігу та дрібного дощу погоді.

І вже перший лютневий вікенд був вологим, за переважно плюсової температури та  сильного західного вітру (пориви до 15-20 м/с). Сніговий покрив на території області, який на початок звітного періоду становив 2-5 см, станув повністю.

Температура повітря перебувала в межах від  60С морозу до 70С тепла.

На річках, які протікають на території області, відбуваються невелике підвищення рівнів води в межах русел річок, внаслідок опадів та відлиги. На штучних водних об’єктах – крихкий льодостав з промоїнами;  на  річках – лід скреслився та лише деінде залишились залишкові забереги і закраїни.

Згідно даних водомірних постів Хмельницького ЦГМ, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль) – впродовж тижня рівень води залишався без змін та, в останні дні, відбувалось його поступове зростання. Загалом зростання рівня води  за вказаний період незначне і становить лише +2 см. За останню добу рівень підвищився на 3 см/добу і становить 289 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці) – впродовж звітного періоду рівень води залишався без змін та в останні дні, відбувалось його підвищення внаслідок опадів та відлиги. За цих обставин рівень води зріс на 11 см. За останню добу рівень підвищився на 1 см/добу і становить 233 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.

Басейн р. Дністер:

На водомірних постах лівобережних притоків річки Дністер відбувались коливання рівнів води в межах русел річок інтенсивністю ±(1-7) см/добу, з перевагою невеликого зростання за останні дні, та на деяких водомірних постах, днями, рівні залишались без змін. За останню добу, на  більшості водпостів, відмічається незначне підвищення рівнів  на 1-4 см/добу та на деяких в/п рівні залишались без змін.

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3, бас. Південного Бугу) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,63 м БС (НПР=265,50 м БС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3, суббас. Прип’яті) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Відповідно до дозволу на спецводокористування ХАЕС здійснюється забір води з р. Горинь малим насосом, для поповнення  водойми-охолоджувача. Рівень води водойми перебуває на відмітці 202,53 м БС (НПР=203,00 м БС).

– Дністровське водосховище (бас. Дністра),  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії.

Залишити відповідь