Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 07 по 13 лютого 2024 року

розміщено в: Новини | 0

Для минулого періоду характерною була нестабільна погода: спостерігались температурні контрасти, погода переважно була вологою та по весняному теплою, як для  лютого місяця. На території області сніговий покрив відсутній.

Температура повітря перебувала в межах від  00С до 130С тепла.

На річках, які протікають на території області, відбувались коливання рівнів води в межах русел річок з невеликою загальною перевагою підвищення. На річках льодові явища відсутні; на штучних водних об’єктах  – залишки крихкого льодоставу.

Згідно даних водомірних постів Хмельницького ЦГМ, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль) – впродовж тижня відбувались коливання рівня води без істотної загальної зміни рівня за тиждень (+2 см). За останню добу рівень знизився на 4 см/добу і становить 311 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці) – впродовж звітного періоду рівень води, в більшості днів, зростав. Загалом рівень води за звітний період зріс на 18 см. За останню добу рівень знизився на 4 см/добу і становить 251 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.

Басейн р. Дністер:

На водомірних постах лівобережних притоків річки Дністер відбувались коливання рівнів води в межах русел річок інтенсивністю ±(1-9) см/добу, з перевагою невеликого зниження за останні дні, та на деяких водомірних постах, днями, рівні залишались без змін. За останню добу, на  більшості водпостів, відбувається коливання рівнів води ±(1-4) см/добу, з невеликою перевагою зниження, та на деяких в/п рівні залишались без змін.

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3, бас. Південного Бугу) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,63 м БС (НПР=265,50 м БС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3, суббас. Прип’яті) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Відповідно до дозволу на спецводокористування ХАЕС здійснювався забір води з р. Горинь для поповнення  водойми-охолоджувача. Рівень води водойми перебуває на відмітці 202,63 м БС (НПР=203,00 м БС).

– Дністровське водосховище (бас. Дністра),  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії. Рівень води в районі с. Жванець Кам’янець-Подільського району перебуває на відмітці 119,59 мБС (НПР=121,00 м БС).

Залишити відповідь