Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 20 по 26 березня 2024 року

розміщено в: Новини | 0

З приходом астрономічної весни погода на Хмельниччині була з температурними коливаннями, інколи температура повітря падала до мінуса. В другій половині вказаного періоду випадали дрібні дощі, подекуди з мокрим снігом, днями вранці відмічались тумани. Насамкінець вказаного періоду трохи потепліло, однак справжнього весняного тепла не було.

Температура повітря у звітному періоді перебувала в межах від  120С тепла до 20С морозу.

На річках, які протікають на території області, утримувався малозмінний рівневий режим з невеликими коливаннями рівнів води в межах їх природних русел.  Згідно даних водомірних постів Хмельницького ЦГМ, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль) – впродовж тижня рівень води днями залишався без змін, або в інші дні спостерігалось їх невелике коливання в інтервалах ±(1-3) см/добу. При цьому на загал істотної зміни рівня води за тиждень не відбулось.  За останню добу рівень знизився на 2 см/добу і становить 290 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці) – впродовж звітного періоду відбувались коливання рівнів води інтенсивністю ±(6-3) см/добу, без загальної зміни рівня води за тиждень.  За останню добу рівень води знизився на 3 см/добу і становить 225 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.

Басейн р. Дністер:

На водомірних постах лівобережних притоків річки Дністер відбувались коливання рівнів води в межах ±(5-4) см/добу, з невеликою перевагою спаду, та на деяких водомірних постах, днями, рівні залишались без змін. За останню добу, за данними водпостів, відбувалось коливання рівнів води ±(2-3) см/добу та на деяких водомірних постах рівні залишались без змін.

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3, бас. Південного Бугу) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,60 м БС (НПР=265,50 м БС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3, суббас. Прип’яті) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води водойми перебуває на відмітці 202,68 м БС (НПР=203,00 м БС).

– Дністровське водосховище (бас. Дністра),  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії. Рівень води в районі с. Жванець Кам’янець-Подільського району перебуває на відмітці 119,01 м БС (НПР=121,00 м БС).

Залишити відповідь