Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 27 березня по 02 квітня 2024 року

розміщено в: Новини | 0

На минулому тижні відбулась короткочасна зміна погоди: циклон з атмосферними фронтами зумовив дощі на території Хмельницької області та вітряну погоду з поривами вітру до 15-20 м/с. Проте на кінець березня – початок квітня погода на Хмельниччині була аномально теплою завдяки південно-західним вітрам, які принесли тепле повітря з Середземномор’я.

Температура повітря у звітному періоді перебувала в межах  20С…250С  тепла.

На річках, які протікають на території області, утримувався малозмінний рівневий режим з невеликими коливаннями рівнів води в межах їх природних русел. 

Згідно даних водомірних постів Хмельницького ЦГМ, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль) – впродовж тижня відбувалось коливання рівня води в інтервалах ±(1-4) см/добу, з перевагою невеликого зростання. При цьому на загал зміна рівня води за тиждень становить +7 см.  За останню добу рівень залишався без змін і становить 297 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці) – впродовж звітного періоду відбувались коливання рівнів води інтенсивністю ±3 см/добу, з загальною незначною перевагою спаду за тиждень на 4 см.  За останню добу рівень води підвищився на 1 см/добу і становить 221 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.

Басейн р. Дністер:

На водомірних постах лівобережних притоків річки Дністер відбувались коливання рівнів води в межах ±(10-6) см/добу, з невеликою тенденцією до спаду, та на деяких водомірних постах, днями, рівні залишались без змін. За останню добу, за данними водпостів рівнів води, в більшості випадків, знизились на 1 см/добу та на інших водних постах рівні залишались без змін.

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3, бас. Південного Бугу) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,60 м БС (НПР=265,50 м БС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3, суббас. Прип’яті) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води водойми перебуває на відмітці 202,70 м БС (НПР=203,00 м БС).

– Дністровське водосховище (бас. Дністра),  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії. Рівень води в районі с. Жванець Кам’янець-Подільського району перебуває на відмітці 119,94 м БС (НПР=121,00 м БС).

Залишити відповідь