Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановказ 01 по 07 травня 2024 року

розміщено в: Новини | 0

Минулого періоду великий та малорухомий антициклон «Rainer» визначав погодні умови на території Хмельниччини у першій половині тижня: відмічалась малохмарна та суха, комфортна погода, проте ночі все ж таки були прохолодними.

З 5 травня на Україну поширилася холодна повітряна маса з Баренцевого моря, тому температура дещо знизилась.

Температура повітря у звітному періоді перебувала в межах  23°С…8°С  тепла.

На річках, які протікають на території області, за сухої, теплої погоди впродовж вказаного періоду зумовило поступове зниження рівнів води в межах русел річок. Згідно даних водомірних постів Хмельницького ЦГМ, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль) – відбувався спад  рівня води, або днями рівень залишався без змін. За останню добу рівень залишався без змін і становить 283 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці) – за вказаний період рівень води поступово знижувався і на загал спад рівня води за тиждень дорівнює -11 см.  За останню добу рівень води піднявся на 1 см/добу і становить 225 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.

Басейн р. Дністер:

На водомірних постах лівобережних притоків річки Дністер в період дощів, відбувалось поступове зниження рівнів води на 1-4 см/добу. Впродовж останньої доби переважало коливання рівнів води ±(2-4) см/добу та на деяких водних постах рівні залишались без змін.

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3, бас. Південного Бугу) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,55 м БС (НПР=265,50 м БС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3, суббас. Прип’яті) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Відповідно до дозволу на спецводокористування ХАЕС проводився забір води з р. Горинь для поповнення  водойми-охолоджувача.  Рівень води перебуває на відмітці 202,73 м БС (НПР=203,00 м БС).

– Дністровське водосховище (бас. Дністра),  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії. Рівень води в районі с. Жванець Кам’янець-Подільського району перебуває на відмітці 117,67 м БС (НПР=121,00 м БС).

Залишити відповідь