Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 08 по 14 травня 2024 рок

розміщено в: Новини | 0

Впродовж минулого періоду антициклон із північного заходу Європи відсував опади та забезпечував помірно теплу, свіжу, суху погоду, яка протрималась на території Хмельниччини упродовж всього вищевказаного періоду.

Температура повітря у звітному періоді перебувала в межах  190С…30С  тепла.

На річках, які протікають на території області, за сухої погоди впродовж тижня, відбувались невеликі коливання рівнів води в межах русел річок, без істотної загальної зміни рівнів води на кінець звітного тижня.

Згідно даних водомірних постів Хмельницького ЦГМ, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль) – рівень води, в переважній більшості днів, залишався без змін. За останню добу рівень залишався без змін і становить 282 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці) – за вказаний період переважали коливання рівня води  інтенсивністю ±(0-1-3) см/добу і на загал рівень води за тиждень повернувся до попереднього рівня на початок тижня.  За останню добу рівень води підвищився на 2 см/добу і становить 225 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.

Басейн р. Дністер:

На водомірних постах лівобережних притоків річки Дністер коливання рівнів води з перевагою невеликого зниження рівнів води на 1-5 см/добу. Впродовж останньої доби переважало незначне зниження рівнів води на 1-3 см/добу та на деяких водних постах рівні залишались без змін.

Дані про рівні води найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3, бас. Південного Бугу) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,52 м БС (НПР=265,50 м БС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3, суббас. Прип’яті) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Відповідно до дозволу на спецводокористування ХАЕС проводився забір води з р. Горинь для поповнення  водойми-охолоджувача.  Рівень води перебуває на відмітці 202,72 м БС (НПР=203,00 м БС).

– Дністровське водосховище (бас. Дністра),  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії. Рівень води в районі с. Жванець Кам’янець-Подільського району перебуває на відмітці 117,60 м БС (НПР=121,00 м БС).

Залишити відповідь