Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 15 по 21 травня 2024 року

розміщено в: Новини | 0

Впродовж минулого періоду антициклон із північного заходу Європи відсував  опади та забезпечував помірно теплу, свіжу, натомість без особливого тепла суху погоду, яка  протрималась на території Хмельниччини упродовж усього вищевказаного періоду.

Температура повітря у звітному періоді перебувала в межах  4,90С…23,10С  тепла.

На річках, які протікають на території області, за сухої погоди впродовж тижня, відбувались невеликі коливання рівнів води в межах русел річок, без істотної загальної зміни рівнів води на кінець звітного тижня.

Згідно даних водомірних постів Хмельницького ЦГМ, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль) – рівень води, в переважній більшості днів, залишався без змін. За останню добу рівень збільшився на 1 см/добу і становить 283 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці) – за вказаний період переважали коливання рівня води  інтенсивністю ±(0-1-3) см/добу і на загал рівень води за тиждень повернувся до попереднього рівня на початок тижня.  За останню добу рівень води підвищився на 1 см/добу і становить 223 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.

Басейн р. Дністер:

На водомірних постах лівобережних притоків річки Дністер коливання рівнів води з перевагою невеликого зниження рівнів води на 1-4 см/добу. Впродовж останньої доби переважало незначне підвищення рівнів води на 1-2 см/добу та на деяких водних постах рівні залишались без змін.

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3, бас. Південного Бугу) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,57 м БС (НПР=265,50 м БС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3, суббас. Прип’яті) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Відповідно до дозволу на спецводокористування ХАЕС проводився забір води з р. Горинь для поповнення  водойми-охолоджувача.  Рівень води перебуває на відмітці 202,67 м БС (НПР=203,00 м БС).

– Дністровське водосховище (бас. Дністра),  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії. Рівень води в районі с. Жванець Кам’янець-Подільського району перебуває на відмітці 115,553 м БС (НПР=121,00 м БС).

Залишити відповідь